باغ پرندگان مجوزهای محیط زیست و دامپزشکی را دارد/ همه پرندگان این باغ شناسنامه دارند

19:30 - 22 مهر 1394
کد خبر: ۸۷۶۲۴
خبرگزاری میزان- شهردار منطقه 4 تهران درباره برخی شایعات مبنی بر بروز تخلفات زیست محیطی و فعالیت غیرقانونی در باغ پرندگان گفت: باغ پرندگان تمامی مجوزهای لازمه را دریافت کرده است و تمامی پرندگان این مجموعه شناسنامه‌دار هستند.
به گزارش گروه اجتماعی میزان، بهاری با تاکید بر اینکه تمامی پرندگانی که در این باغ اسکان داده شده اند، از سازمان های محیط زیست و دامپزشکی مجوز دریافت کرده اند، تصریح کرد: با وجود تمامی این مجوزها که پیش از آغاز به کار باغ پرندگان صادر شده است، جای تعجب دارد که چگونه برخی کارشناسان حوزه محیط زیست مدعی هستند باغ پرندگان بدون مجوز فعالیت می کند یا پرندگان این باغ به صورت قاچاق تهیه شده اند.

وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته شماری از پرندگان به این باغ گرشگری اضافه شده اند، خاطرنشان کرد: لیست تمام پرندگان را به سازمان محیط زیست اعلام کرده ایم.

وی ادامه داد: بر این اساس تمامی پرندگان باغ پرندگان پایتخت بر خلاف برخی شایعات عنوان شده دارای شناسنامه هستند و با مجوز رسمی از سازمان محیط زیست در این باغ گردشگری اسکان یافته اند.

بهاری با انتقاد از اینکه متاسفانه از زمان آغاز به کار باغ پرندگان تاکنون به نظر می رسد فعالیت های این مجموعه با اغراض شخصی یکی از کارکنان مستقر در باغ زیر سوال رفته است، خاطرنشان کرد: این فرد خود مرتکب تخلف شده و با وی برخوردهای لازمه صورت گرفته است. اداره کل محیط زیست استان تهران نیز در جریان چگونگی وقوع این ماجرا قرار داشته است. از همین رو تاکید می کنم در روند فعالیت باغ پرندگان کوچک ترین مشکلی وجود ندارد.

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 4 تهران یادآور شد: با توجه به اینکه در یک ماه اخیر مسئولان شهرداری با اداره کل محیط زیست استان تهران درباره چگونگی فعالیت باغ پرندگان جلسات مشترکی داشته اند و تمامی موارد مطرح شده، از سوی کارشناسان این سازمان مورد بررسی قرار گرفته است. ضمن اینکه تاکید می کنم این مجموعه آمادگی بازرسی های مجدد را دارد. تمامی ایرادات مطرح شده نیز تاکنون از سوی دست اندرکاران این باغ برطرف شده و هیچ گونه مورد تخلفی در این باغ وجود ندارد.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *