برگزاری دوره آموزشی حقوق بشر در دانشگاه امام صادق (ع)

9:31 - 22 مهر 1394
کد خبر: ۸۷۴۸۶
دسته بندی: مجله حقوقی ، عمومی
خبرگزاری میزان –دوره آموزشی حقوق بشر با همکاری دفتر حقوق بشر و شهروندی اسلامی دانشگاه امام صادق(ع) و ستاد حقوق بشر قوه قضائیه آغاز شد.
برگزاری دوره آموزشی حقوق بشر در دانشگاه امام صادق (ع)به گزارش ، دوره آموزشی حقوق بشر با همکاری دفتر حقوق بشر و شهروندی اسلامی دانشگاه امام صادق(ع) و ستاد حقوق بشر قوه قضائیه آغاز شد.

این دوره آموزشی طی سه روز در محورهای آموزش آشنایی با مبانی اسلامی حقوق بشر، نقد و آسیب شناسی مبانی حقوق بشر و حقوق بشر در نظام حقوقی ایران برگزار می شود.

در روز نخست این دوره شرکت کنندگان با تبیین مبانی و اصول گفتمان غربی در  حوزه  حقوق بشر، نقد مبانی و اصول بشر غربی و تبیین مبانی و اصول اسلامی درحقوق بشر با حضور اساتید محمد جواد جاوید، سید محمد مهدی غمامی و سید حجه الله علم الهدی آشنا می شوند.

در روز دوم این دوره آموزشی که با حضور اساتید عمادی، قانعی و کاظم غریب آبادی برگزار می شود شرکت کنندگان با فرآیند کار بررسی دوره ای گزارش شورای حقوق بشر، ادعاها و اتهامات  حقوق بشر علیه ایران و حقوق بشر در نظام حقوقی ایران آشنا می شوند.

همچنین در روز سوم این همایش اساتید توکل حبیب زاده، علیرضا دیهیم و اکبر طلابکی نحوه مواجهه با جمهوری اسلامی با نهادهای بین المللی حقوق بشر، بررسی نهادهای داخلی مرتبط در حوزه  حقوق بشر و آسیب شناسی آن، بررسی موردی تجربیات اشخاص و مراکز فعال در عرصه بین الملل و آشنایی با سازو کارها بر معاهدات بین المللی حقوق بشری را به شرکت کنندگان آموزش می دهند.

در پایان این دوره به شرکت کنندگان گواهینامه مورد تأیید دو نهاد برگزارکننده یعنی دانشگاه امام صادق (ع) و ستاد  حقوق بشر قوه قضائیه ارائه می شود.

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *