رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تلاش احزاب تونس برای وحدت ملی نمونه ای از اعتدال گرایی در منطقه است

20:41 - 21 مهر 1394
کد خبر: ۸۷۴۲۳
دسته بندی: سیاست
خبرگزاری میزان - سخنگو وزارت امور خارجه گفت: تلاش همه گروه ها و احزاب تونس برای وحدت و همبستگی ملی این کشور نمونه ای از اعتدال گرایی و تحول خواهی در منطقه است.
به گزارش گروه سیاسی ، مرضیه افخم سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای در دیدار رئیس و اعضای انجمن دوستی تونس و ایران اظهار داشت: نقش سازمان های مردم نهاد و انجمن های دوستی کشورها در تقویت و توسعه مناسبات دوستانه در حوزه های مختلف مثبت و موثر است.

وی همچنین بر اراده سیاسی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه و تعمیق مناسبات بین ایران و تونس تاکید کرد.

سخنگوی وزارت خارجه توافقات و تفاهمات متعدد فی مابین دو کشور ایران و تونس در امور و حوزه های متعدد از جمله فرهنگ، هنر، ورزش و جوانان را نشان مثبتی از ظرفیت های خوب همکاری میان دو کشور دانست و تاکید کرد علاوه بر بخش های دولتی، نقش گروه های دوستی نیز در اجرای این توافقات حائز اهمیت می باشد.

در این ملاقات که در پایان سفر یک هفته ای رئیس و اعضای انجمن دوستی به ایران صورت گرفت، محمد سعد رئیس انجمن دوستی تونس و ایران با تشکر از استقبال گرم و دوستانه ای که از این هیات تونسی به عمل آمده است تاکید کرد: مصمم هستیم که از همه ظرفیت ها و راه کارها برای توسعه مناسبات استفاده کنیم. ما کشور و مردم ایران را دوست داریم.

در این دیدار دوستانه هر یک از اعضاء انجمن نیز با اشاره به گوشه هایی از تجربیات خود از این سفر پیشرفت و توسعه ایران را قابل توجه توصیف کرده و بر لزوم تداوم تماس ها و فعالیت دو انجمن برای دوستی بیشتر دو ملت تاکید کردند.

انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *