رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

سردار آسودی: مسلمانان اداره حرمین شریفین را از دست آل سعود خارج کنند

3:50 - 22 مهر 1394
کد خبر: ۸۷۲۴۱
دسته بندی: سیاست
خبرگزاری میزان- مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تلخ بودن فاجعه کشته شدن حجاج در منا، این فاجعه را سبب تلخ شدن عید مسلمانان عالم دانست و گفت: باید برای پیگیری ابعاد مختلف این فاجعه، کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود.
به گزارش سردار محمدعلی آسودی در دومین یادواره 18 شهید روستای «علیان» بخش امیرآباد از توابع شهرستان دامغان در حسینیه اعظم این روستا اظهار داشت: آل سعود کفایت لازم را برای اداره مناسک حج و حرمین شریفین ندارد.

وی بابیان اینکه فاجعه منا برای همیشه در یاد ملت‌های مسلمان عالم، به‌ویژه ملت بزرگ ایران باقی خواهد ماند و تلخی آن از یادها نخواهد رفت به بازماندگان این فاجعه که حجاج آنان در فاجعه منا کشته‌شده‌اند تسلیت گفت.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بی‌تدبیری آل سعود را علت اصلی این فاجعه بزرگ دانست و با اشاره به لزوم روشن شدن همه ابعاد وقوع آن، تشکیل کمیته حقیقت‌یاب را برای کشف علت‌های این فاجعه دردآور خواستار شد و افزود: این کمیته باید تا حصول نتیجه از سوی مسلمانان جهان رصد شود.

آسودی با اشاره به نقش کشورهای اسلامی در قبال این فاجعه، وظیفه کشورهای اسلامی در قبال آن را سنگین توصیف و تأکید کرد: کشورهای اسلامی باید قبال فاجعه منا و خارج شدن مدیریت حج و حرمین شریفین از کف آل سعود جدیت به خرج دهند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره حوادث منا و تأثیر مستقیم آن بر پاسخگو کردن دولت عربستان بیان کرد: ملت ایران برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری به‌عنوان ولی مطلقه فقیه آماده بوده و گوش‌به‌فرمان ایشان هستند و نخواهند گذاشت که هیچ خدشه‌ای به جمهوری اسلامی ایران از هر ناحیه‌ای وارد شود و به‌طور حتم پاسخ ایران سرافراز به هرگونه تهدید، سخت و خشن خواهد بود.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به هجمه‌های نرم دشمنان علیه ملت بزرگ ایران، جوانان را کانون آماج این هجمه نرم فرهنگی دانست و بابیان اینکه دشمن به دنبال استحاله فرهنگی و نفوذ در کشور است تأکید کرد: هجمه‌های فرهنگی دشمنان که باهدف زیر سؤال بردن مقدسات مذهبی و دینی جمهوری اسلامی ایران به راه افتاده است نیز با هوشیاری ملت بزرگ ایران تاکنون شکست‌خورده و ازاین‌پس نیز محکوم‌به شکست است.

آسودی از شهدای والامقام، به‌عنوان قدرت‌های نرم نظام نام برد و با اشاره به لزوم پاسداشت نام و یاد آنان به‌عنوان الگوهای ایثار و مقاومت اظهار داشت: باید از طریق زنده نگاه‌داشتن یاد و نام شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ترویج و به نسل‌های آینده منتقل شود.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *