آئین نامه جدید اکران به زودی از سوی رئیس سازمان سینمایی ابلاغ می‌شود

۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴:۲۴
کد خبر: ۸۰۹۹۱۵
آئین نامه جدید اکران به زودی از سوی رئیس سازمان سینمایی ابلاغ می‌شود.

- طبق اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ علی سرتیپی سخنگوی شورای راهبردی اکران با بیان این مطلب درخصوص مصوبات ششمین جلسه شورای راهبردی اکران گفت: جلسه شورا روز دوشنبه ۵ اردیبهشت ماه با حضور آقای خزاعی ریاست سازمان سینمایی برگزار شد. در این جلسه اطلاعات تفکیکی و مقایسه‌ای اکران و ضریب اشغال سالن‌ها و رده بندی ۴۰ سالن برتر سینمای کشور با جزییات و منحنی‌های آماری مربوطه توسط رییس موسسه سینما شهر در اختیار اعضا قرارگرفت که اطلاعات کارشناسی بسیار سودمندی بود و قطعا داشتن اطلاعات مهمترین رکن برای سیاستگزاری و مدیریت و راهبری پدیده پرمناقشه‌ای همچون اکران سینمای ایران است.

وی ادامه داد: همچنین اخرین تغییرات و اصلاحات قرارداد یکسان که ملاک اصلی کار میان پخش کنندگان و سینماداران است به تصویب رسید و مقرر شد این قرارداد پس از ابلاغ رییس سازمان سینمایی در سمفا بارگذاری شود و طبعا فیلم‌های اتی با استفاده از این قرارداد‌ها روانه اکران می‌شوند.

سخنگوی شورای راهبردی اکران با اشاره به دستور بعدی شورا با محوریت تدوین ایین نامه (نظامنامه) اکران خاطرنشان ساخـت: پیش نویس آیین نامه (نظامنامه) تدوین شده با وسواس و بصورت بند به بند اماده شده در شورا به بحث گذاشته شد که تقریبا به اتمام رسید و پس از ویرایش نهایی در اختیار صنوف قرار می‌گیرد و با جمع بندی نظرات احتمالی صنوف ظرف یک هفته به تایید نهایی در شورای راهبردی اکران خواهد رسید و سپس، بعد از ابلاغ رییس سازمان سینمایی مبنای عملکرد اکران امسال و سال‌های اتی سینمای کشور خواهد بود.

سرتیپی در پایان افزود: انشالله با کار‌های زیرساختی و وسواسی که توسط اعضای شورای راهبردی و صرف وقت در جلسات طولانی، شاهد جوی ارام، قانونمند و پر طراوت و پر رونق همراه با رعایت انصاف و حرکت در مدار عدالت برای اکران سینما‌ها در دوران پر ترافیک فیلم‌ها پس از کرونا باشیم.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *