نکونام: با این روش بازیکنان را می‌کُشیم/ از ۲، ۳ بازیکن گله‌مند هستم

۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۷:۱۰
کد خبر: ۸۰۹۳۵۴
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم فولاد خوزستان گفت: با انجام بازی هر ۳ روز یکبار، در این گرما و این رطوبت، بازیکنان را می‌کُشیم.

- جواد نکونام، سرمربی تیم فولاد خوزستان در نشست خبری پس از پیروزی مقابل الغرافه قطر از هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا، صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*می‌دانستیم بازی سختی داریم. آخرین شانس الغرافه بود. روز اول گفتم گروه سختی داریم و تیم ها خیلی به هم نزدیک هستند. خوشحالیم از اینکه تیم ما صعود کرد، اما کارمان هنوز تمام نشده است.

*بازی سختی را پشت سر گذاشتیم. با تمرکز بالا مقابل ما ظاهر شدند تا موفق شوند. نیمه اول را خوب شروع کردیم و موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتیم که استفاده نکردیم. نیمه دوم روی ضدحمله می توانستیم گل های بیشتری بزنیم ولی متاسفانه این کار را نکردیم. روی دو اشتباه به حریف موقعیت های ۱۰۰ درصد دادیم. این برای من ناراحت کننده است. از دو، سه بازیکن واقعا گله مند هستم. شب خوبی نداشتند. باید بدانند لیگ قهرمانان آسیا جای بهترین هاست و همه باید بهترین عملکردشان را داشته باشند.

*به هوادارانمان، تمام کسانی که برای برد ما دعا می کنند و بازیکنان و افرادی که زحمت می کشند تبریک می گویم. در این هوای گرم و شرجی بازی کردن سخت است و به همه خسته نباشید می گویم. 

*من سال ها در آسیا بازی کردم. نماینده بازیکنان در این قاره بودم. امیدوارم چنین چیزی دیگر تکرار نشود. با انجام بازی هر ۳ روز یکبار، در این گرما و این رطوبت، ما بازیکنان را می کشیم. در حالیکه تمام دنیا فوتبال را رفت و برگشت با تماشاگر برگزار می کنند، اما بازی های آسیا به صورت متمرکز در کشوری که گرم است و رطوبت دارد برگزار می شود. بازیکنان باید هر ۳ روز یک بار بازی کنند. این شرایط برای بازیکنان کشنده و سخت است. امیدوارم سال های بعد این اتفاق نیفتد. خدارا شکر کرونا هم رفته و همه کشورها می‌توانند میزبانی کنند.

*وقتی گل را زدیم طبق برنامه و شکل بازی که الغرافه داشت، می دانستیم آن ها منتظر اشتباهات ما هستند که بتوانند ضدحمله بزنند و شرایط را برای ما سخت کنند. می توانستیم در نیمه اول گل دوم را بزنیم اما استفاده نکردیم. وقتی تیمی انتحاری بازی می کند و چیزی برای از دست دادن ندارد، هرچه به دقایق پایانی نزدیک می شوید سخت تر می توانید دفاع کنید چون با تمام نفرات جلو می آیند.

*در ضدحمله اگر دقت می کردیم می توانستیم گل های بیشتری بزنیم. یکی دو صحنه هم شانس آوردیم. اما از ابتدا برنامه داشتیم که خوب فشار بیاوریم و به گل برسیم تا حریف از لاک دفاعی خارج شود و روی ضدحملات گل بزنیم. کمی عدم تمرکز باعث شد به گل های بعدی نرسیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *