برگزاری نمایشگاه کتاب با دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا

13:45 - 31 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۹۰۸۵
سخنگو و دبیر شورای سیاست‌گذاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با تاکید بر اجرای کامل دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا در برگزاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از امکان همزمان فروش مجازی کتاب خبر داد.

- طبق اعلام ستاد خبری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، علی رمضانی با بیان اینکه بعد از دو‌سال شرایط کرونایی و بهبود شرایط بر‌اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا، امسال علاوه‌بر نمایشگاه حضوری امکان فروش مجازی کتاب‌ها نیز برای علاقمندان مهیا شده است، گفت: به‌طور کلی فضای در نظر گرفته شده برای نمایشگاه امسال در مقایسه با مساحت دوره‌های قبل، افزایش چشمگیری دارد مثلا رواق‌های جدیدی به فضا‌های مسقف مصلی و رواق‌های شرقی و غربی طبقه هم‌سطح با بام مصلی به فضا‌های دوره‌های قبلی اضافه شده است.

وی با تاکید بر اینکه مصلی آماده است تا نمایشگاه را در فضای مسقف برگزار کنیم، افزود: اگرچه تمام تلاش ما براجرای صحیح شیوه‌نامه‌های کرونایی است، اما آنچه مشخص است اینکه راهرو‌ها باید عریض‌تر شوند و تعداد غرفه‌ها در فضای مسقف کمتر از گذشته شود.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به اینکه در شیوه‌نامه‌هایی که برای برگزاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تدوین شده نکات مهم برای شرایط کرونایی عنوان شده است، تصریح کرد: برای مثال ما تلاش کردیم جای‌گیری بخش‌های پربازدید در فضای نمایشگاه در کنار یکدیگر نباشد و کمیته ویژه بهداشتی و نظارت بر شیوه‌نامه‌ها مستمراً وضعیت نمایشگاه را کنترل کند.

رمضانی در پایان عنوان کرد: امسال در کنار نمایشگاه حضوری تمهیداتی حاصل شده است که امکان استفاده همزمان از نمایشگاه در فضای مجازی برای همه علاقمندان فراهم شود.

سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت در محل مصلای امام خمینی (ره) به دو شکل حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *