سنگال با حذف شاگردان کی‌روش به جام‌جهانی صعود کرد/ غنا، مراکش، تونس و کامرون با برتری مقابل حریفانشان عازم قطر شدند

۱۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۷:۰۸
کد خبر: ۸۰۵۳۴۱
دسته بندی‌: ورزشی ، اخبار خارجی
در آخرین روز‌های مقدماتی جام جهانی، پنج دیدار حساس در آفریقا برگزار شد و ۵ نماینده این قاره مسافر قطر شدند.

- در ادامه رقابت‌های فوتبال انتخابی جام جهانی در قاره آفریقا و در دیدار برگشت، سنگال میزبان مصر بود و با یک گل به پیروزی رسید تا کار در نهایت به ضربات پنالتی کشیده شود.

در این ضربات سنگالی‌ها موفق‌تر عمل کردند و با نتیجه ۳ بر یک پیروز شدند و توانستند با شکست شاگردان کی روش راهی جام جهانی قطر شوند.

در این بازی محمد صلاح پنالتی نخست مصر را از دست داد تا در مصاف با سنگالی‌ها بازهم ناکام بماند.

در دیگر بازی پلی آف در آفریقا، تیم ملی غنا به مصاف نیجریه رفت و به تساوی یک بر یک رسید.

بازی رفت در زمین غنا با تساوی بدون گل به پایان رسیده بود تا با قانون گل زده در خانه حریف، غنا راهی جام جهانی شود و دستِ نیجریه از رسیدن به جام جهانی کوتاه بماند.

در دیگر بازی، دیدار برگشت پلی آف راه یابی به جام جهانی ۲۰۲۲، تیم ملی مراکش به مصاف کنگو رفت و به برتری پرگل ۴ بر یک رسید تا مسافر قطر شود.

بازی رفت با تساوی یک بر یک به پایان رسیده بود، اما شیر‌های اطلس در بازی برگشت و در خانه شاهکار به پا کردند و با مجموع ۵ بر یک راهی جام جهانی شدند.

از طرف دیگر تیم ملی تونس و مالی به تساوی بدون گل رسیدند تا با برد تونس در بازی رفت، این تیم راهی جام جهانی شود.

تونس در بازی رفت مقابل مالی به برتری یک بر صفر رسیده بود.

در دیگر بازی تیم ملی کامرون به مصاف الجزایر رفت و در یک بازی نفس گیر، حساس و فوق العاده جذاب به برتری ۲ بر یک رسید تا به شکلی دراماتیک و عجیب و غریب مسافر قطر شود.

بازی رفت با برتری یک بر صفر الجزایر به پایان رسیده بود، ولی در بازی برگشت کامرون یک نمایش شاهکار به ثبت رساند و در دقیقه ۱۲۴ گل برتری خود و صعود به جام جهانی را به ثمر رساند.

بازی رفت با برتری یک بر صفر الجزایر به پایان رسید، ولی به دلیل قانون گل زده در خانه حریف، کامرون توانست راهی جام جهانی شود.

کامرون ابتدا با گل چوپوموتینگ در دقیقه ۲۲ به گل رسید تا همه چیز برابر شود. بازی در ۹۰ دقیقه با برتری یک بر صفر کامرون به پایان رسید و به دلیل برد یک بر صفر الجزایر در بازی رفت، این مسابقه به وقت‌های اضافی رفت.

در دقیقه ۹۸ اسلام سلیمانی یک گل برای الجزایر به ثمر رساند، ولی داور با کمک ویدیوچک آن را رد کرد. در انتها در لحظه‌ای که همه گمان کردند باید منتظر ضربات پنالتی باشند، ولی در دقیقه ۱۱۸ احمد طوبا با یک ضربه سر دروازه اونانا را باز کرد تا الجزایر در واپسین لحظات به گل دست یابد.

الجزایر پس از این گل در خانه شادمانی به پا کرد و به تصور اینکه راهی جام جهانی شده تمرکزش را از دست داد تا کامرون از این فرصت نهایت استفاده را ببرد. کامرون در دقیقه ۱۲۴ و در لحظه آخر با ضربه اکامبی به گل رسید تا به برتری ۲ بر یک دست یابد و با مجموع ۲ بر ۲ و قانون گل زده در خانه حریف راهی جام جهانی شود.

کامرون با این پیروزی یک صعود دراماتیک را خلق کرد و توانست پس از ۸ سال دوباره راهی جام جهانی شود.

به این ترتیب تیم‌های تونس، مراکش، غنا، سنگال و کامرون راهی جام جهانی شدند تا در کنار سنگال و غنا دیگر نمایندگان آفریقا نام گیرند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *