نکونام: در بازی قبلی مقابل پرسپولیس مستحق شکست نبودیم/ این جام‌ها و موفقیت‌ها فقط برای من نیست

۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۸:۳۶
کد خبر: ۷۹۴۸۷۲
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: امیدوارم این افتخارات ادامه داشته باشد و مردم خوزستان خوشحال باشند، چون کم‌ترین حق‌شان این قهرمانی‌هاست.

- جواد نکونام، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در نشست خبری پس از بازی مقابل پرسپولیس در سوپرجام صحبت‌هایی انجام داد که آن را در زیر می‌خوانید.

* به مردم خوزستان تبریک می‌گویم. امیدوارم این افتخارات ادامه داشته باشد و مردم خوزستان خوشحال باشند چون کم‌ترین حق‌شان این است که موفقیت فولاد و فوتبال را داشته باشند. می‌دانستیم بازی سنگینی برای هر دو تیم است.

*در بازی آخرمان مقابل پرسپولیس مستحق شکست نبودیم. با برنامه بازی کردیم و توانستیم نقاط قوت پرسپولیس را کنترل کنیم و از نقاط ضعف‌شان استفاده کنیم و به گل برسیم. اگر دقت می‌کردیم می‌توانستیم گل‌های بیش‌تری بزنیم.

موقعی که حریف ۱۰ نفره شد موقعیت‌های خیلی خوبی را خلق کردیم، اما نتوانستیم ا‌ز آن‌ها استفاده کنیم. وقتی بازی ۱۰ به ۱۰ شد تحت فشار قرار گرفتیم، اما باز هم در آخر بازی می‌توانستیم به گل برسیم. فکر می‌کنم مقداری بی‌دقتی کردیم. پرسپولیس هم چند موقعیت داشت، ولی توانستیم آن‌ها را کنترل کنیم. مقابل بازیکنانی که می‌توانستند در لحظه بازی را عوض کنند خوب دفاع کردیم.
 
وی افزود: به مردم خوب خوزستان تبریک می‌گویم. خیلی خوشحالم که توانستیم با کمک و زحمات بچه‌ها دومین جام را بیاوریم. در بازی که بهترین‌های ایران حضور داشتند نشان دادیم قابل احترام هستیم. به بچه‌های تیمم خسته نباشید می‌گویم و از همه آن‌ها تشکر می‌کنم چه بازیکنانی پارسال برای قهرمانی حذفی کمک کردند چه بازیکنانی که امسال کنارمان بودند؛ بازیکنانی که نتوانستند در این سفر با ما باشند و همچنین بازیکنانی که جدید اضافه شدند. همه و همه زحمت کشیدند به معنای واقعی کلمه تیم هستیم. نشان دادیم می‌توانیم کار‌های بزرگ انجام بدهیم و قطعاً در آینده از این تیم باز هم خواهیم شنید.
 
* خدا را شکر می‌کنم در دو سال قبلی که حضور داشتم یک سومی، یک قهرمانی جام حذفی و امروز هم سوپرجام را با کمک و زحمات بچه‌ها، مدیریت باشگاه و کارخانه به دست بیاورم. واقعاً توانستیم شرایط خوبی را رقم بزنیم. این جام و موفقیت‌ها برای من تنها نیست. شرایطی است که از قبل مهیا بوده از همه افرادی که دخیل هستند تشکر می‌کنم. همچنین از بازیکنانی که از روز اول کنار ما بودند و بازیکنانی که به ما جدید اضافه شدند همه زحمت کشیدند کار سختی بود.
 
* موقعی که شروع کردیم با هزینه‌هایی که تیم‌های دیگر داشتند، سال سختی برای‌مان بود، اما نشان دادیم که می‌توانیم کار‌هایی را انجام بدهیم و لیاقتش را داریم. برای لیگ قهرمانان آسیا باید یکی دو مهره دیگر بگیریم تا بتوانیم با قدرت‌تر و بهتر حضور پیدا کنیم. اگر قرار است شرایطی مانند پارسال باشد واقعاً من توانایی‌اش را ندارم من مربی نیستم که بتوانم با شرایطی کار کنم که به موفقیت نرسم.
 
* دوست دارم همیشه برای موفقیت و جایگاه خوب بجنگم. این می‌تواند برد یا باخت شود، ولی در نهایت به دنبال جایگاه بالاتر و بهتر هستم به باشگاه هم اعلام کردم امیدوارم بتوانیم نماینده شایسته‌ای برای کشور و خوزستان در لیگ قهرمانان آسیا باشیم. 
 
* از یحیی عزیز باید تقدیر و تشکر کنم ما با هم هم‌دوره بودیم و او کاپیتان من بوده، واقعاً به او خسته نباشید می‌گویم، در این سال‌ها تیم قابل احترامی ساخته. نتایجی هم که گرفته نشان‌دهنده این کار هست. ما در زمین رقیب هستیم و در بیرون دوست هستیم. واقعا به او خسته‌نباشید می‌گویم. چیزی از ارزش‌های یحیی و پرسپولیس کم نمی‌شود.
 
* امیدوارم شرایط طوری رقم بخورد که بتوانیم این موفقیت‌ها را تکرار کنیم. مهم نیست کجا هستیم و به این موضوع فکر نمی‌کنم. تا روزی که در فولاد خوزستان هستم تمام وجود و توانم را می‌گذارم. در هر باشگاهی باشم جلوی هر تیمی بازی کنم تمام توانم را می‌گذارم تا به موفقیت برسم. روزی هم که جدا شوم قطعاً با هر تیمی باشم برای آن وقت می‌گذارم. امیدوارم این موفقیت‌ها برای باشگاه فولاد ادامه پیدا کند، چون مردم خوزستان واقعاً لیاقتش را دارند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *