در دیدار قهرمانان کشتی با جانبازان دفاع مقدس چه گذشت؟

۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸:۱۷
کد خبر: ۷۹۱۵۳۱
قهرمانان کشتی دیروز همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) به عیادت از جانبازان ۸ سال دفاع مقدس رفتند.

- بر اساس گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رئیس فدارسیون کشتی، کادر فنی و قهرمانان کشتی آزاد به همراه محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی دیروز و همزمان با ولادت با سعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) مهمان جانبازان ضایعه نخاعی ۸ سال دفاع مقدس بعنوان قهرمانان واقعی و اسوه صبر و استقامت بودند.

 جمعی از قهرمانان و مربیان تیم ملی کشتی آزاد را در مورد این دیدار اظهار نظر‌هایی داشتند که در زیر آمده است:

محمد بنا:

حضور ما در اینجا محبتی بود که دبیر برای ما داشتند تا برای زیارت از این عزیزان بیاییم و طبیعتا ما در این سال‌ها خیلی از عزیزانمان را به عنوان شهید از دست داده‌ایم و خیلی از عزیزانمان را به عنوان جانباز در کنارمان داریم. این موحبت خداوند است که آن‌ها درکنار ما هستند و بدنشان چشم ما را باز کرده است که بدانیم چه عزیزانی را در کنارمان داریم. وقتی پرچم کشورمان برافراشته می‌شود به لحظه لحظه خوشحالی این عزیزان فکر می‌کنم.

حسن یزدانی:

فدراسیون برنامه‌ی خوبی را تدارک دید تا همه اعضای تیم ملی خدمت قهرمانان واقعی کشورمان برسیم. عزیزانی که در آسایشگاه ثارالله حضور داشتند، از جان و سلامتی خود گذشتن برای خاک و ناموس کشورمان و به دلیل از خودگذشتگی که کردند ما هم وظیفه داشتیم خدمتشان برویم و خسته نباشید و عرض ادب نسبت به این عزیزان داشته باشیم.

امیرحسین زارع:

امروز اتفاق بسیار بسیار قشنگی افتاد. واقعا من امروز به شخصه پی بردم که پهلوانان و قهرمانان واقعی این مرز و بوم شهدا و این جانبازان هستند که با عشق و اشتیاق که در وجودشان بود با جانشان که مهمترین چیز است برای این مرز و بوم تلاش کردند و امیدواریم که روح شهدا شاد باشد و تن این عزیزان سلامت، انشاء اله که با دعای خیر این عزیزان و عنایت خداوند متعال ما هم بتوانیم در مسیر این عزیزان دل مردم را شاد کنیم و پرچم جمهوری اسلامی ایران را بالا نگه داریم.

وی افزود: جانبازان عزیز با اینکه درد و رنج را به جان خریده اند، اما پیگیر ورزش کشورمان هستند، علی الخصوص که به کشتی بعنوان ورزش پهلوانی، ملی و اول مملکت ما است اهمیت خاص می‌دادند. آرزوی سلامتی و تندرستی برای این عزیزان دارم و آرزو دارم هر جا هستند دلشان شاد باشد و دعای خیرشان بدرقه راه ما باشد.

عرفان الهی:

خدمت جانبازان عزیز آمدیم و وظیفه ما بود که به اینجا بیاییم و انشالله که برای ما دعا کنند تا در مسابقات جهانی و المپیک، پرچم کشورمان را بالا ببریم و دل مردم را شاد کنیم. واقعا فکر می‌کنم هرکسی که این کار را نمی‌کند که سلامتی و جوانیش را برای کشور بگذارند، خیلی سخت است، امروز من صحنه‌هایی دیدم که ناراحت شدم. واقعا از آن‌ها بسیار ممنون هستم و امیدوارم با دعای آن‌ها موفق باشیم و توفیق داشته باشیم که بیشتر در خدمت این عزیزان باشیم.

مجتبی گلیج:

سعادت این را داشتیم که در خدمت جانبازان ۸ سال دفاع مقدس باشیم. خیلی خوشحالیم که خدمت این عزیزان رسیدیم و با یک شاخه گل که چیز ناچیزی در قبال آن‌ها است تقدیری از زحماتشان داشته باشیم. انشالله با دعای آن‌ها در مسابقات آتی پرچم مقدس کشورمان را به اهتزاز در بیاوریم.

وی افزود: خود این عزیزان ورزشکار بوده اند و اکثرشان ورزش باستانی را انجام داده اند و کشتی در بینشان محبوب است و خوشحال شدیم که قهرمانان ملی را می‌شناختند و ما قوت قلب گرفتیم از این دیدار تا مسیر را بهتر طی کنیم.

میرعمادیان مربی تیم ملی:

خدمت جانبازانی آمدیم که جوانیشان و جانشان را در خدمت و حراست از این مرز و بوم گذاشتند. وقتی چهره هایشان را نگاه می‌کنیم یاد این موضوع می‌افتیم که این عزیزان با جان و دل آمدند و نگذاشتند ذره‌ای از خاک این وطن به دست دشمن بیافتد. باید از آن‌ها سپاسگذار باشیم. برای من جالب بود که هم بچه‌ها را به اسم می‌شناختند و کشتی‌ها را دنبال می‌کردند و حتی فنونی که اجرا می‌کردند را تک به تک به بچه‌ها می‌گفتند. حتی یکی از این جانبازان به حسن یزدانی گفت که با حریف آمریکاییت باید این فن را اجرا می‌کردی. این دید وسیع این عزیزان برای من جالب بود.

کامران قاسم پور:

به عیادت جانبازان آسایشگاه ثارالله آمدیم اتفاق بسیار خوبی بود از نزدیک این عزیزان را دیدیم و جویای حالشان شدیم. قهرمانان واقعی این عزیزان هستند که آنقدر جرات داشتند که توانستند در جنگ جلوی دشمن بایستند برای انیکه ما بتوانیم با آسایش زندگی کنیم که این موضوع باعث افتخار است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *