رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ابراز نگرانی یونیسیف از افزایش ازدواج‌های زیر سن قانونی در افغانستان

19:15 - 22 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۳۷۵۲
رئیس صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد موسوم یونیسیف، با انتشار پیامی در فضای مجازی از از افزایش ازدواج‌های کودکان در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

-  هنریتا فور، با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود ضمن ابراز نگرانی از افزایش ازدواج‌های زیر سن قانونی در افغانستان نوشت: عمیقاً نگران گزارش‌های هستم که حاکی از افزایش ازدواج کودکان در افغانستان است.

رئیس صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد ادامه داد: آینده یک نسل در افغانستان کاملآ در خطر است، زیرا ما گزارش‌های موثقی ازخانواده‌هایی افغانستانی دریافت کرده‌ایم که در ازای دریافت جهیزیه، دختران ۲۰ روزه خویش را برای ازدواج در آینده پیشنهاد می‌کنند.

وی با بیان اینکه مدارس دخترانه در افغانستان، باید هرچه سریعتر بازگشایی شود، نوشت: با توجه به این که اکثر دختران نوجوان هنوز اجازه ندارند به مدرسه بروند، این امر بر نگرانی‌ها از ازدواج‌های زیر سن قانونی افزوده است و با توجه به این موضوع دسترسی به آموزش و پرورش تنها راهکاری است که می‌تواند با پدیده منفی ازدواج‌های زیر سن و کار سخت اطفال مبارزه بنیادی کند.

گفتنی است، طبق اطلاعات منتشر شده از سوی یونیسف ۱۸۳ مورد ازدواج زیر سن قانونی و ۱۰ مورد فروش کودکان تنها در ولایت هرات و بادغیس در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ ثبت شده که این کودکان بین ۱۶ الی ۱۷ سال سن داشتند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *