نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: تفرقه بزرگترین آفت دنیای اسلام است

16:53 - 28 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۷۸۳
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: سیاست‌مداران و خدمتگزاران واقعی امت اسلام در جهت پیشبرد دنیای اسلام و در جهت مبارزه با کفر و شرک و استکبار و نفاق و صهیونیسم هم‌سو و هم‌جهت باشند.
- آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در پنجمین نشست از سلسه نشست‌های سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی، ضمن تبریک به مناسبت هفته وحدت گفت: از خداوند می‌خواهیم توفیق دهد هر چه بیشتر زمینه وحدت امت اسلامی، انسجام امت اسلامی و تقریب مذاهب اسلامی فراهم بشود و امت اسلامی و کشور‌های اسلامی و سیاست‌مداران و خدمتگزاران واقعی امت اسلام در جهت پیشبرد دنیای اسلام و در جهت مبارزه با کفر و شرک و استکبار و نفاق و صهیونیسم هم‌سو و هم‌جهت باشند و تواصی به حق و تواصی به صبر امت واحدة اسلامی را تشکیل دهیم.

امام جمعه اراک تصریح کرد: در قرن بیستم، بشریت خسته از حوادث بود؛ مخصوصا جنگ جهانی اول، جنگ دوم جهانی و جنگ‌هایی که در گوشه و کنار زمین اتفاق افتاد، جنگ‌های خانمان‌برانداز و تا این اواخر گرفتاری‌های افغانستان، گرفتاری‌هایی مثل کشمیر، فلسسطین مقدس، قدس شریف، سوریه، عراق، لبنان، یمن، بحرین و سایر مناطق اسلامی؛ اما در کنار همه این درد و رنجها، شاهد بیداری اسلامی، آگاهی اسلامی، حضور علما و اندیشمندان در همه عرصه‌ها، حضور جبهه مقاومت در مبارزه با صهیونیست‌ها و استکبار، صهیونیزم و دیگران، حضور فرزندان دلیر و جوانان غیرتمندمان در همه عرصه‌های ایمان و ایثار و فداکاری در حوزه‌های علمیه و در دانشگاه‌ها، در مراکز داخلی و مراکز بین‌المللی بودیم که برای دفاع از کیان اسلام و امت اسلامی با قلمشان، با قدمشان، با فداکاریشان، با جهادشان، با مجاهدتشان، به پاخاستند و امید‌های جدیدی را در دنیای اسلام به وجود آوردند.

دری‌نجف‌آبادی افزود: قرن بیست و یکم، قرن بیداری اسلامی، آگاهی اسلامی، عقلانیت اسلامی، اسلام اصیل، اسلام فداکاری و جهاد، اسلام تعقل و تفکر، اسلام مبارزه با خودباختگی و فرومایگی، اسلام مبارزه با جهل و تحجر و اسلام مبارزه با صهیونیسم و استکبار بود؛ قرن اسلام عدالتخواه، اسلام واقعی، اسلام اصیل، اسلامی که ایمان و اخلاق و معنویت و برادری و برابری و اعتصام به حبل‌الله در آن موج میزند؛ این قرن را باید قرن جهاد و فضیلت، ایمان و تقوا و معرفت، فداکاری و پیشرفت امت اسلامی بدانیم.

وی با ابراز امیدواری برای قطع ایادی بیگانه از سر امت اسلام؛ گفت: در این عرصه دو تا مساله بسیار مهم است؛ یکی اینکه آسیب‌شناسی کنیم تا دریابیم مشکلات و تنگا‌ها و گرفتاری‌ها و مشکلاتمان کجاست؟ نقشه‌های دشمنان چیست، توطئه‌های آن‌ها کدام است؟ مسئله دیگر این است که بررسی کنیم وظایف علما، مسؤولین و سیاستمداران و خدمتگزاران و دلسوزان دنیای اسلام و علمای فرق اسلامی، علمای شیعه و سن، چیست؟

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تأکید کرد:تفرقه بلای خانمانسوز و درد غیرقابل درمانی است و همه‌ی ما امت اسلام باید از تفرقه‌فکنی از شکاف و نفاق جداً پرهیز کنیم؛ تلاش کنیم زمینه‌های اختلافات و زمینه‌های تفرقه‌افکنی، زمینه‌های نفاق و برخورد‌های دوگانه و چندگانه را از بین ببریم؛ این مسئله بسیار مهمی است و شاید یکی از بزرگترین آفت‌های دنیای اسلام که دچار گرفتاری بیگانگان می‌شود، همین مسأله تفرقه است که از زمان سید جمال اسدآبادی تا امروز شاهد آن بوده ایم.

وی ادامه داد: مسئله دوم که عامل بسیار خطرناکی است و موجب ذلت و گرفتاری دنیای اسلام است و موجب چالش‌های دنیای اسلام می‌شود، صهیونیست‌ها و استکبار جهانی، دشمنان بیگانه و دشمنان بیرونی هستند؛ لذا باید نسبت به توطئه صهیونیست‌ها و نقشه‌های شیطانی‌شان و نقشه‌های شیطانی اربابانشان، آمریکایی‌ها و استکبار جهانی و غرب و در رأسشان مسئلة بیگانه‌کردن از معنویت، از اخلاق، از استقلال‌خواهی، از آرمان‌گرایی و ... آگاه باشیم و اجازه ندهیم جوانان ما، جوانان غیرتمند ما، دختران ما، پسران ما، خانواده‌های ما اسیر توطئه‌های بیگانگان، شبکه‌های مجازی یا غیر مجازی بشوند.

دری‌نجف‌آبادی تأکید کرد: علمای اسلام همه باید در این جبهه با هم همسو و هم‌جهت شوند و دست به دست هم دهند برای اینکه بتوانیم از هویت اسلامی خودمان دفاع کنیم؛ همه‌ی امت اسلام با اختلاف سلیقه‌هایی که مبنایش در اجتهاد است، باید در برابر برنامه‌های شیاطین، برنامه‌های استکباری، برنامه‌ی صهیونیستی و برنامه‌های دشمنان اسلام، به پا خیزند تا بتوانیم از هویت اسلامی و قرآنی‌مان دفاع کنیم و در برابر خطراتی، چون گسترش فساد، بی‌بند و باری، تخریب خانواده و ارزش‌های خانواده، با قدرت بایستیم.

وی افزود: وظیفه علمای اسلام در این رابطه پاسداری از اسلام، قرآن، امت اسلام و سرزمین‌های اسلامی است تا امت تحت تاثیر بیگانگان و بیگانه پرستان، تحجر یا خودباختگی و انفعال قرار نگیرد؛ برای هدایت امت اسلام علمای اسلام عموما باید الگوی علمی و عملی باشند تا بتوانیم وظیفة دینی و قرآنی خودمان را به نحو احسن عملی کنیم؛ همه باید تلاش کنیم، مصالح دنیای اسلام و امنیت دنیای اسلام برایمان اصل باشد و توطئه‌های دشمنان را بشناسیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطر نشان کرد: علمای اسلامی وظیفه بسیار سنگینی دارند تا در زمینه همه توطئه‌ها افشاگری و با قدرت، با وحدت، با انسجام آن‌ها را خنثی کنند؛ در این زمینه تنها نباید به هفته وحدت بسنده نکنیم؛ همیشه باید هفته وحدت باشد و این هفته باید در همه‌ی کشور‌های اسلامی برگزار شود؛ همه با هم دست دهیم و در جهت منافع کلی همسو باشیم؛ اختلاف‌های مذهبی و غیرمذهبی مهم نیست؛ در این زمینه الگوی بسیار ارزشمندی، چون مرحوم آیت‌الله تسخیری را داریم است که نمونه یک عالم آگاه زمان‌شناس مسئولیت‌پذیر سختکوش است.

وی در ادامه افزود: ایشان سال‌های آخر عمر خود با آنکه کسالت هم داشتند، اما با تمام وجود در هر سنگری بنا بود از اسلام، از اهل بیت (ع)، از قرآن، از کیان امت اسلامی، از اقدامات ملت مظلوم فلسطین، جهاد اسلامی، حزب‌الله لبنان، از مقاومت در سوریه و عراق و ... دفاع کرد؛ امثال چنین الگو‌هایی مؤثر و سازنده‌ای را باید در جامعه تکثیر کنیم؛ الگو‌هایی که از کودکی، نوجوانی در خدمت اسلام و انقلاب و آرمان‌های امام و آرمان‌های علما و بزرگان دین و وحدت اسلامی و آرمان‌های سیدالشهدا و جهاد اسلامی بودند.

دری‌نجف آبادی خاطر نشان کرد: امروز نیاز داریم جوان‌های ما، اندیشمندان ما، صاحبنظران ما، ارباب قلم ما، ارباب ادب ما، ارباب شعر و شعور ما و ارباب فیلم و سینمای ما و همه‌ی عزیزانی که هنری دارند؛ این هنر را در جهت منافع دنیای اسلام، در جهت عزت و عظمت دنیای اسلام، رشد و پیشرفت دنیا اسلام، مبارزه و مقابله با صهیونیست‌ها، با منافقان، با کوردلان، با عمال اجانب، استکبار و صهیونیسم، دشمنان اسلام و قرآن، لیبرالیسم، سکولاریسم و ... به کار گیرند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: خداوند توفیق دهد در مقام ادای وظیفه بتوانیم خدمتگذارانی صادق و امین و پاسدار و پارسا برای امت اسلامی و پیغمبر (ص) و آل پیغمبر، برای وحدت دنیای اسلام، برای عظمت دنیای اسلام باشیم چرا که این این وظیفه‌ی همه ما و به خصوص علمای اسلام، بزرگان اسلام و سیاستمداران دنیای اسلامی است؛ همه باید دست برادری به هم بدیم و برای پیشرفت دنیای اسلام مجاهدت و فداکاری کنیم؛ «وَ الَّذِینَ جاهَدُوا فِینا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنا وَ إِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِینَ».

خداوند ان شاء الله امت اسلامی را یاری کند، جبهه مقاومت را یاری کند، شر اسراییل و آمریکا و آل سعود و داعش و ... را از سر بلاد اسلام کوتاه کند، سایه بلندپایه علما و مراجع و خدمت‌گزاران، مخصوصا رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی را بر سر امت اسلام پایدار و مستدام بدارد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *