دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت برگزار می‌شود

14:24 - 28 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۷۱۴
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: مراحل اصلی و فاز عملیاتی دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فردا با شرکت بخشی از توان پروازی برای اولین‌بار به‌صورت غیر متمرکز از تمامی پایگاه‌های نهاجا برگزار می‌شود.
- بنا به اعلام روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی بیان کرد: مراحل اصلی و فاز عملیاتی دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فردا با شرکت بخشی از توان پروازی برای اولین‌بار به‌صورت غیر متمرکز از تمامی پایگاه‌های نهاجا برگزار می‌شود.
 
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: در این مرحله ده‌ها فروند از انواع هواپیما‌های شکاری، شکاری بمب افکن، ترابری سنگین و نیمه سنگین، سوخت رسان، شکاری رهگیر و شناسایی، گشت هوایی و هواپیما‌های بدون سرنشین به‌مدت یک روز به اجرای مرحله اصلی و فاز عملیاتی رزمایش خواهند پرداخت.
 
وی بیان کرد: در این رزمایش، حجم گسترده‌ای از انواع هواپیما‌های با سرنشین و بدون سرنشین، شامل بمب افکن سنگین راهبردی سوخو ۲۴ و اف ۴، اف ۵، اف ۷، آر اف ۴، میگ ۲۹، اف ۱۴، صاعقه، هواپیما‌های سوخت رسان بوئینگ ۷۰۷ و ۷۴۷، هواپیما‌های ترابری و پشتیبانی، هواپیمای گشت دریایی P-۳F به همراه انواع هواپیما‌های بدون سرنشین، کرار، کیان، ابابیل، آرش و کمان ۱۲ مجهز به راکت، موشک‌های نقطه زن، بمب‌های هوشمند برد بلند و اخلال‌گر‌های راداری مشارکت دارند که در روز‌های گذشته در پایگاه‌های شهید بابایی اصفهان، شهد فکوری تبریز، شهید عبدالکریمی بندرعباس، شهید یاسینی بوشهر و وحدتی دزفول گسترش پیدا کرده‌اند.
 
واحدی افزود: این رزمایش به منظور، انعکاس بخشی از قابلیت‌ها و توان رزمی نهاجا هم‌زمان با کسب آمادگی‌های لازم در هدایت و کنترل آتش شکاری رهگیر ها، ارتقای توان رزم، تمرین اجرای طرح‌های شناسایی، عملیاتی و کسب الگوی مناسب جهت نبرد در شرایط واقعی و با بهره گیری از انواع هواپیما‌های با سرنشین و بدون سرنشین به صورت دو سویه برنامه ریزی و اجرا می‌شود.
 
فرمانده نیروی هوایی ارتش خاطر نشان کرد: نمایش قدرت هوایی، انعکاس بخشی از قابلیت‌ها و توان رزمی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تمرین عملیات برد بلند جنگنده‌ها در خارج از رینگ پدافندی دشمن، دقت در نقطه‌زنی بمب‌ها و راکت‌ها در عملیات هوا به زمین و موشک‌های هوا به هوا و رصد اطلاعاتی منطقه عملیات، از محور‌های مورد توجه در این رزمایش بزرگ است.
 
وی ادامه داد: در این رزمایش انواع سامانه‌ها و تسلیحات بومی و ارتقاء یافته اعم از بمب‌های هوشمند سنگین و نیمه سنگین، انواع موشک‌های لیزری، تلویزیونی، حرارتی، راداری، انواع راکت‌ها و بمب‌های تولید شده به دست متخصصان وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 
واحدی به حضور کارکنان و نخبگان جوان نیرو‌های مسلح و به ویژه نیروی الهی هوایی در این رزمایش اشاره کرد و گفت: خلبانان جوان، دلاور و آبدیده نیروی هوایی ارتش، با بهره‌گیری از تجارب پیشکسوتان و کارکنان فنی متعهد و متخصص، توانمندی و تاکتیک‌های رزمی خود را به اجراء خواهند گذاشت.
 
امیر سرتیپ واحدی در پایان تأکید کرد: رزمایش فدائیان حریم ولایت که در گستره‌ای به وسعت کل کشور برگزار می‌شود، با استفاده از سامانه‌های ارتباطی پیشرفته، چند لایه و امن از ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش در تهران راهبری و فرماندهی خواهد شد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *