دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین: تحقق وحدت اسلامی نیازمند اقدام عملی در میان مسلمانان است

11:35 - 27 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۳۱۵
دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: بی‌شک تحقق وحدت اسلامی نیازمند اقدام عملی برای ایجاد آن در میان امت اسلامی است و در تحقق نهضت حقیقی این امت سهم بسزایی دارد.
- زیاد النخاله در مراسم افتتاحیه سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اسلام (ص)، با اشاره به اینکه این کنفرانس برای پافشاری بر تمسک به وحدت اسلامی و ایجاد وحدت بین مسلمانان برگزار شده است، خاطرنشان کرد: به همین مناسبت از آیت‌الله تسخیری یادی می‌کنیم که به خاطر اهمیت و نقش این کنفرانس در تقریب و وحدت بین امت اسلامی تلاش بسیاری برای برگزاری آن انجام می‌دادند.

«دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین» گفت: من به نمایندگی از اعضای جنبش جهاد اسلامی و ملت مقام فلسطین، خدمت ملت عزیز و مسلمان ایران و رهبر عظیم الشأن جمهوری اسلامی ایران، حضرت آیت‌الله سیدعلی خامنه ای، حفظه الله، سلام خالصانه و دعا برای توفیق مستمر عرض می‌کنم.

النخاله با اشاره به چالش‌های بسیاری که مسلمانان از سوی استعمار غرب با آن روبرو هستند افزود: استعمار غرب با این چالش‌ها که شامل محاصره و ایجاد جنگ و درگیری در کشور‌های مسلمان است، مسلمانان را هدف قرار داده است.

وی افزود: از دیگر اقدامات غرب ترویج مسئله پذیرش طرح رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین با انعقاد توافقنامه عادی سازی با این رژیم است. همه این اقدامات در راستای عملیات یهودی سازی قدس و تلاش صهیونیست‌ها برای سیطره بر مسجد الاقصی و تلاش بیهوده برای خالی کردن قدس از فلسطینیان و صاحبان قانونی این شهر مقدس است.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با ذکر سه نکته در این زمینه ادامه داد: وحدت اسلامی واجب شرعی و امتثال امر خداوند متعال است که در قرآن کریم نیز بر آن تأکید شده است؛ بنابراین وحدت اسلامی ملغی کننده حق اجتهاد و تفاوت دیدگاه‌ها میان ملت‌های مسلمان نیست و پذیرش دیدگاه‌های دیگران با آنچه که در دین اسلام بر آن تأکید شده متناقض نیست.

النخاله با اشاره به اینکه دین بزرگ اسلام تنها دینی است که به مخالفان خود اجازه می‌دهد در بین مسلمانان زندگی کنند و دین و عقاید خود را داشته باشند، گفت: در همین راستا ما تمام اقداماتی که در جهت تکفیر مخالفان اسلام و برای توجیه حرمت خون و آبروی آن‌ها انجام می‌شود را محکوم می‌کنیم.

وی گفت: نکته دوم اینکه ما اطمینان داریم که اختلافات و درگیری‌ها بین مسلمانان، نتیجه پروژه‌های امنیتی و اطلاعاتی غرب است که حکومت‌های مرتبط با غرب در آن‌ها سهم دارند و از این اختلافات در اهداف سیاسی استفاده می‌شود تا بر امت اسلامی سلطه پیدا کنند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین درباره نکته سوم نیز گفت: بی‌شک تحقق وحدت اسلامی نیازمند اقدام عملی برای ایجاد آن در میان امت اسلامی است و در تحقق نهضت حقیقی این امت سهم بسزایی دارد.

وی با تأکید بر اینکه فلسطین مسئله اصلی امت اسلامی است گفت: آزاد سازی فلسطین تنها بر عهده ملت فلسطین نیست که از فداکاری و تقدیم جوانان خود در دفاع از این سرزمین دریغ نکرده‌اند و نزدیک به ۱۰۰ سال در حال مبارزه بوده‌اند و این مقاومت همچنان نیز ادامه دارد. آنان با این مقاومت به دستاورد‌های بسیاری دست یافته‌اند واین مقاومت حتی یک روز متوقف نشده است.

النخاله در پایان ابراز کرد: وظیفه خود می‌دانم که از حمایت‌های مداوم جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها از ملت فلسطین که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون ادامه داشته تشکر و قدردانی کنم که در استمرار مقاومت ملت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی از اهمیت بسزایی برخوردار بوده است. وی همچنین برای موفقیت این کنفرانس بین‌المللی و ترویج وحدت در کشور‌های اسلامی ابراز امیدواری کرد.
 
سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با موضوع اصلی «اتحاد اسلامی، صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلامی» و با ۸ محور فرعی امروز و با حضور آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور آغاز شد.

این کنفرانس از امروز در تهران به صورت حضوری و وبیناری در هفته وحدت (۲۷ مهر تا ۲ آبان) برگزار می‌شود.
 
 
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *