مفتی کرواسی: امروز وظیفه مسلمانان مقابله با عناصر مستکبر است

11:17 - 27 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۳۰۵
مفتی کرواسی گفت: امروز شاهد هستیم گروه‌هایی که در جهان اسلام درگیر جنگ و جنایت هستند، شعار اشهد ان لا اله الا الله سر داده و در لباس اسلام، جنایات بزرگی انجام می‌دهند. ما امروز وظیفه داریم که با این عناصر مقابله کنیم، باید صحبت کنیم و صدای خود را بلند کنیم که اسلام، سرزمین دوستی و محبت است و نباید اجازه دهیم این مستکبران تفرقه ایجاد کنند.
- عزیز حسنوویچ «مفتی کرواسی» در مراسم افتتاحیه سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی با اشاره به شخصیت تقریبی آیت‌الله تسخیری اظهار کرد: این عالم بزرگوار در راستای ایجاد تفاهم میان مذاهب و عامه مردم تلاش‌های زیادی کرد که بهایی برای آن نیست. ایشان در دیدار‌ها و کنفرانس‌های متعدد جهانی که با هم در آن‌ها شرکت داشتیم، برادر و دوست و معلم و استاد ما بود. از خداوند متعال می‌خواهم به روح بزرگ ایشان بهترین پاداش‌ها را عنایت کرده و ایشان را در بهشت برین خود جای دهد.

حسنوویچ با اشاره به عنوان کنفرانس امسال؛ «اتحاد اسلامی، صلح و پرهیز از تفرقه در جهان اسلام» گفت: موضوع انتخاب شده برای سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، موضوع بسیار خوب و با اهمیتی است، اما باید گفت تا زمانی که خون مسلمانان بی گناه بر زمین ریخته می‌شود، نمی‌توانیم دم از وحدت حقیقی بزنیم.

مفتی کرواسی ادامه داد: امروز شاهد هستیم گروه‌هایی که در جهان اسلام درگیر جنگ و جنایت هستند، شعار اشهد ان لا اله الا الله سر داده و در لباس اسلام جنایات بزرگی انجام می‌دهند. ما امروز وظیفه داریم که با این عناصر مقابله کنیم، باید صحبت کنیم و صدای خود را بلند کنیم که جهان اسلام، سرزمین دوستی و محبت است و نباید اجازه دهیم این مستکبران تفرقه ایجاد کنند.

وی در پایان گفت: امروز وظیفه مسلمانان این است که هرچه بیشتر اتحاد خود را افزایش دهیم و تلاش کنیم که دشمن مستکبر را از خاک مسلمانان بیرون نماییم.
 
سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با موضوع اصلی «اتحاد اسلامی، صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلامی» و با ۸ محور فرعی امروز و با حضور آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور آغاز شد.

این کنفرانس از امروز در تهران به صورت حضوری و وبیناری در هفته وحدت (۲۷ مهر تا ۲ آبان) برگزار می‌شود.
 
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *