بیمارستان فوق تخصص رضوی، رتبه دوم برترین بیمارستان‌های کشور

19:39 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۱۷۱
طبق ارزیابی‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیمارستان فوق تخصص رضوی در رتبه دوم برترین بیمارستان‌های کشور قرار گرفت و درجه عالی را کسب کرد.

-طبق اعلام آستان نیوز، مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این خبر را اعلام و اظهار کرد: این بیمارستان در ارزیابی صورت گرفته توسط مرکز نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت، در رقابت با بیش از ۱۰۶۰ بیمارستان کشور، موفق به کسب نشان درجه عالی شد.

محسن محور افزود: طبق نتایج این ارزیابی، ۸ بیمارستان کشور موفق به کسب این رتبه شدند که بیمارستان فوق تخصصی رضوی جایگاه دوم را بین این ۸ بیمارستان کسب کرده که این افتخار با عنایت حضرت رضا (ع) و تلاش خادمان حوزه سلامت و درمان حاصل شده است.

وی تصریح کرد: این رتبه طبق ارزیابی‌های محسوس و نامحسوس بازرسان وزارت بهداشت و بر اساس ۱۹ شاخص از جمله رهبری و مدیریت کیفیت، مدیریت منابع انسانی و فناوری، مدیریت سلامت، مدیریت تجهیزات پزشکی، مراقبت‌های جراحی و بیهوشی، مدیریت دارویی، مدیریت تصویربرداری، کیفیت خدمات آزمایشگاه و تأمین تسهیلات ویژه گیرندگان خدمت محقق شده است.

وی افزود: بیمارستان فوق تخصصی رضوی به لحاظ تجهیزات پزشکی مجهزترین بیمارستان در سطح کشور است که علاوه بر کسب رتبه دوم بین یک هزار و ۶۰ بیمارستان کشور، در زمینه ارائه خدمات سلامت و درمان به بیماران در رقابت با بیمارستان‌های غیر از مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی، مقام نخست را به دست آورده است.

اهداء تجهیزات پزشکی به بیمارستان‌های درگیر کرونا

محور در این نشست به خدمات این بیمارستان در مقابله با کرونا هم اشاره و اظهار کرد: بیمارستان رضوی از ابتدای شیوع کرونا خدمات گسترده‌ای به زائران و مجاوران ارائه کرد، اما اوج این خدمت‌رسانی در موج پنجم کرونا صورت گرفت.

وی افزود: همزمان با شیوع پیک پنجم کرونا، تولیت معزز آستان قدس رضوی با صدور دستور ۸ ماده‌ای، بیمارستان فوق تخصصی رضوی را مأمور کمک به بیمارستان‌های درگیر کرونا در مشهد کردند که در همین راستا تجهیزات پزشکی و اقلام بهداشتی و دارویی مورد نیاز این بیمارستان‌ها به ارزش ۱۴۰ میلیارد ریال خریداری و به آن‌ها اهداء شد.

وی افزود: همچنین بخش ویژه بیماران کرونایی با ظرفیت ۱۰۰ تخت را ایجاد کردیم که ۲۱۰۰ بیمار در آن پذیرش شدند و خدمات مورد نیاز را دریافت کردند.

مدیر گروه سلامت و درمان بنیاد بهره‌وری موقوفات ادامه داد: علاوه بر آن، با توجه به کمبود شدید سرم در کشور برای استفاده بیماران کرونایی، شرکت‌های داروسازی ثامن و شیراز سرم با افزایش ظرفیت تولید خود، بخشی از نیاز به سرم در بیمارستان‌های درگیر کرونا را تأمین کردند.

۶۰ میلیارد ریال مساعدت مالی ویژه بیماران محروم

محور در ادامه به خدمات و فعالیت‌های این بیمارستان اشاره و اظهار کرد: خدمات درمانی بیمارستان فوق تخصصی رضوی صرفاً برای افراد دارای تمکن مالی نیست بلکه در سال گذشته برای درمان بیماران کم‌بضاعت و محروم بیش از ۶۰ میلیارد ریال از سوی بیمارستان اختصاص یافته است و این حمایت مالی از بیماران کم‌برخوردار همچنان ادامه خواهد داشت.

تجهیز ۱۱ اتاق عمل با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار

مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی به اقدامات توسعه‌ای انجام شده در این بیمارستان هم اشاره و اظهار کرد: در سال گذشته بخش‌های مختلف بیمارستان فوق تخصصی رضوی از جمله اتاق‌های عمل، بخش‌های دیالیز، زایمان، آزمایشگاه، اتاق جراحی اطفال و ... توسعه داده شد.

وی تصریح کرد: تجهیز ۱۱ اتاق عمل به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال، افزایش ۸ تخت ویژه بیماران دیالیزی، راه‌اندازی بخش ویژه زایمان طبیعی، راه‌اندازی اتاق جراحی اطفال، ساخت ۷ رادیو دارو، دریافت مجوز راه‌اندازی مرکز آموزش مهارتی و حرفه‌ای پزشکی از وزارت بهداشت باهدف تربیت پزشکان فوق تخصصی نیز برخی دیگر از فعالیت‌های این بیمارستان بوده است.

خرید دستگاه «پرسیژن» به ارزش ۵۰ میلیارد ریال

مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی ادامه داد: همچنین اخیراً دستگاه «پرسیژن» به ارزش ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خریداری شده که از این دستگاه فقط ۵ نمونه در کشور داریم و کاربرد آن کشف و نقشه‌برداری از بیمار‌های ضربان قلب است و به متخصصان در شناسایی بیماری و رفع آن کمک می‌کند.

محور خاطرنشان کرد: در حوزه رادیوتراپی نیز دستگاه «بلاک پراتی» و در حوزه درمان قلب دستگاه «آنژیوگرافی قلب» را به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال خریداری کرده‌ایم که به محض صدور مجوز از سوی وزارت بهداشت ارائه خدمات به بیماران را آغاز می‌کنیم.

وی تصریح کرد: با هدف تسهیل شرایط حضور مراجعه کنندگان در این مجموعه درمانی، ساخت پارکینگ سه طبقه در فضایی به وسعت ۳۵ هزار مترمربع در این بیمارستان در دستور کار قرار گرفته است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *