قالیباف: همکاری در بخش خصوصی ایران و ونزوئلا باید توسعه یابد

19:13 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۱۷۰
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس قوه مقننه با اشاره به تجربیات جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تحریم‌ها علیه آمریکا گفت: وظیفه دولت‌ها و پارلمان‌های دو کشور است که با نزدیک کردن بخش‌های خصوصی و دولتی با یکدیگر زمینه همکاری در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی را فراهم کنند.

- بنا به اعلام خانه ملت، فلیکس پلاسنسیا گونسالس وزیر امور خارجه ونزوئلا عصر امروز (دوشنبه ۲۶ مهرماه) با حضور در مجلس شورای اسلامی با محمدباقر قالیباف دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار وزیر خارجه ونزوئلا با تاکید بر لزوم تلاش برای توسعه همکاری های اقتصادی گفت: وظیفه دولت ها و پارلمان های دو کشور است که با نزدیک کردن بخش های خصوصی دو کشور زمینه رشد همکاری ها را فراهم کنند.

گونسالس نیز در این دیدار با بیان این که اراده مقامات ونزوئلا توسعه هر چه بیشتر روابط میان دو کشور در حوزه‌های مختلف است گفت: برای دولت ونزوئلا مهم است ارتباط خوبی میان پارلمان‌های دو کشور برقرار باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به اینکه هدف‌های مشترکی میان ملت‌ها و دولت‌های دو کشور وجود دارد، افزود: روابط سیاسی دو کشور در سطح خوبی است، لذا باید تلاش کنیم روابط اقتصادی نیز بر همین اساس رشد یابد؛ هرچند بُعد مسافت کار را مقداری سخت کرده، ولی با توجه به علاقه و روحیه مذکور، می‌شود مشکلات را کاهش داد و حل کرد.

رئیس قوه مقننه با اشاره به تجربیات جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تحریم‌ها علیه آمریکا گفت: وظیفه دولت‌ها و پارلمان‌های دو کشور است که با نزدیک کردن بخش‌های خصوصی و دولتی با یکدیگر زمینه همکاری در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی را فراهم کنند.

قالیباف با تاکید بر بر فعال‌تر شدن گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور اظهارکرد: در بسیاری از صنایع نظامی و غیر نظامی پیشرفته اکنون خودکفا هستیم و می‌توانیم با تکیه بر دانش بومی بسیاری از مایحتاج مورد نیاز خود را تأمین کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان از رئیس مجلس ونزوئلا برای سفر به ایران دعوت کرد.

فلیکس پلاسنسیا گونسالس وزیر خارجه ونزوئلا نیز در ابتدای این دیدار با اشاره به ماموریت خود برای توسعه روابط میان ونزوئلا و ایران گفت: اراده مقامات ونزوئلا توسعه هر چه بیشتر روابط میان دو کشور در حوزه‌های مختلف است. برای دولت ونزوئلا مهم است ارتباط خوبی میان پارلمان‌های دو کشور برقرار باشد، لذا امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ملاقات روسای مجالس دو کشور باشیم.

وی همچنین گفت: ونزوئلا علاقمند به تقویت روابط اقتصادی دو کشور است. قصد داریم در ماه‌های آینده، به منظور تحکیم مناسبات اقتصادی فیمابین، جلسه کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ونزوئلا را برگزار کنیم تا در حوزه‌های مورد علاقه طرفین، همکاری بیشتری داشته باشیم.

فلیکس پلاسنسیا گونسالس وزیر خارجه ونزوئلا در پایان بر روحیه انقلابی و ظلم‌ناپذیر ملت‌های ایران و ونزوئلا اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود که در سایه این ویژگی شاهد همکاری‌های بیشتری برای مبارزه با نظام سلطه باشیم.


برچسب ها: قالیباف ونزوئلا

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *