دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب مذاهب: اجازه نمی‌دهیم اهداف شهید سلیمانی به فراموشی سپرده شود

12:14 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۴۳۷
دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اگر گروه‌های افراطی مثل داعش ایجاد شود و داعیه‌گذار اسلام دروغین و خشونتی باشد اولین کار محکومیت و تقبیح آن است. در مقابل امکان دارد برخی کشور‌ها آن اسلام دروغین را قبول و تأیید کنند، البته با رشادت‌های حاج قاسم سلیمانی و ابوالمهدی المهندس و نیرو‌های مقاومت، داعش در سوریه و عراق شکست خورد و پسماند‌هایی باقی است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید شهریاری در نشست خبری سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در پاسخ به خبرنگار میزان با اشاره به مأموریت‌های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برای خنثی کردن توطئه‌های کشورهای جعلی و فرا منطقه‌ای بین کشورهای مسلمان منطقه، گفت: از اقدامات مجمع این است که نشست‌هایی با علمای اهل افتاح در جهان اسلام برقرار کند و با شخصیت‌های حقوقی و سازمان‌های بین‌المللی ارتباط بگیرد و از این طریق سعی می‌کند گفتمان وحدت را ترویج و اختلافات را مؤدبانه پیگیری کند.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: همچنین این مجمع تلاش می‌کند با این‌گونه نشست‌ها فاصله‌ها را کم و از توهین به مقدسات مذاهب جلوگیری کند و تاکنون نیز جلساتی با مقامات علمایی اتفاق افتاده است.
 
وی افزود: البته طی دو سال گذشته مبحث کرونا محدودیت‌ها را ایجاد کرده است. اما اخیراً کوشیدیم ملاقات‌ها را با دستورالعمل‌های بهداشتی با علمای اهل سنت و شیعه ازجمله در کشور لبنان، عراق و قطر انجام دادیم تا فکر انقلاب و مقاومت و تهدیدهای جهان استکبار را دنبال کنیم.
 
شهریاری گفت: تاکنون جلسات بسیار سودمند بود و جلسه‌ای که در قطر داشتیم نیز پیامدهای خوبی به دنبال داشت. ازجمله اینکه اتحادیه جهانی علمای مسلمان وابسته به اخوان‌المسلمین به‌صورت غیرمنتظره جریان «قندوز» را محکوم کردند. این‌یکی از نادر اطلاعیه‌ها و نتیجه دیدار دو هفته قبل ما با دبیر کل اتحادیه است.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: اگر گروه‌های افراطی مثل داعش ایجاد شود و داعیه‌گذار اسلام دروغین و خشونتی باشد اولین کار محکومیت و تقبیح آن است. در مقابل امکان دارد برخی کشورها آن اسلام دروغین را قبول و تأیید کنند البته با رشادت‌های حاج قاسم سلیمانی و ابوالمهدی المهندس و نیروهای مقاومت، داعش در سوریه و عراق شکست خورد و پسماندهایی باقی است. اما آن ایده اسلام دروغین ممکن است دوباره بروز کند و در برخی کشورها جان بگیرد. وظیفه ما است آن را تقبیح و در جنگ نرم با روش‌های جدید با آن مقابله کنیم.


وی در پایان گفت: یکی از مأموریت‌های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیگیری ابزار‌های جنگ نرم است تا این نوع فرهنگ دروغین اسلام را تقبیح کند و اسلام واقعی را نشان بدهد که یارگیری نخبگانی و نشست‌های اخیر برای رسیدن به این موضوع بسیار مؤثر بوده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *