انتشار اولین کتاب انگلیسی درباره سینمای بعد از انقلاب در سال ۲۰۲۲

10:42 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۳۵۰
معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی، از عقد قرارداد برای چاپ اولین کتاب انگلیسی در مورد سینمای ایران، با یک ناشر معتبر بین المللی به نام Bloomsbury خبر داد.

- طبق اعلام روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، محمد رحمتی اعلام کرد پیش از این کتاب‌هایی در مورد سینمای ایران در خارج از کشور منتشر شده که گردآوری و تنظیم آن‌ها در خارج از کشور و توسط غیر ایرانی ها انجام شده است، اما کتاب حاضر با هدف شناساندن و گفتمان سازی در خصوص سینمای بعد از انقلاب در محافل علمی دنیا، در داخل کشور داوری و ویراستاری شده و از این بابت در نوع خود بی بدیل است.

معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی افزود: این کتاب حاوی مجموعه مقالات دریافتی از پژوهشگران معتبر سینمای ایران در داخل کشور و همچنین در سراسر جهان از جمله آلمان، انگلیس، آمریکا و... است و ناشر کتاب نیز علاوه بر دارا بودن نمایندگی و دفاتر پخش در کشور‌های متعدد، در سال‌های ۲۰۱۶ به بعد، موفق به اخذ رتبه‌های ۵۰، ۵۳ و ۵۱ و... در جدول سهم بازار فروش کتاب دنیا شده است و انتشار کتاب توسط این ناشر، نشان دهنده اعتبار بالای کتاب است که امیدواریم این فعالیت علمی در همین سطح و سطوح عالی تر، تداوم داشته باشد.

محمد رحمتی خاطرنشان کرد؛ علیرغم هزینه‌های بالای چاپ کتاب با این ناشر، قرارداد به گونه‌ای تمهید شده که تدوین و انتشار این کتاب، هزینه‌ای برای کشور و مولفان در برنداشته و کتاب مزبور در سال ۲۰۲۲، در کنار سایر کتاب‌های این ناشر درباره سینما‌های کره جنوبی، اسپانیا، روسیه و...، با عنوان ذیل منتشر خواهد شد.TRENDS IN IRANIAN CINEMA: LOCAL AND GLOBAL PERSPECTIVES

 انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *