حمل خطرناک بار در بزرگراه امام علی (ع)

9:07 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۳۳۲
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب از توقیف یک دستگاه کامیون به علت حمل حمل بار نامتعارف و خطرناک خبر داد.
- به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور فاتب، علی همه خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب اظهار داشت: یک دستگاه کامیون حمل میل گرد که در حال تردد در مسیر روی پل امام علی (ع) بود و بیش از حد مجاز و معمول و قانونی اقدام به حمل بار‌های خطرناک میلگرد که از قسمت انتهایی این کامیون بیرون زده بود می‌کرد متوقف و توسط عوامل منطقه ۲۵ پلیس راهور تهران بزرگ راهی پارکینگ شد.

همه خانی افزود: دو کارگر نیز بی توجه به خطراتی که ممکن است برای ایشان روی دهد به خیال خود بار‌ها را نگه داشته بودند تا از افتادن آن‌ها جلوگیری نمایند غافل از اینکه خود آنها در معرض خطر بودند و می‌بایست در جلوی خودرو قرار گرفته و بار‌ها به صورت متعارف و محکم بسته می‌شدند.

وی گفت: راننده کامیون با خیال راحت و بدون توجه به خطرناک بودن باری که حمل می‌کند مشغول رانندگی بود، غافل از اینکه تیم گشتی منطقه ۲۵ پلیس راهور پشت سر آنهاست و حرکات آن‌ها را کنترل می‌نماید.
 
بیشتر بخوانید:

وی افزود: راننده این کامیون که نمی‌دانست تخلفات وی از طریق دوربین‌های مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ کنترل گردیده و به نزدیکترین تیم گزارش تخلف آنان را داده است توسط تیم گشتی متوقف و از ادامه حرکت این وسیله نقلیه جلوگیری می‌نمایند.

وی گفت: برخی رانندگان به منظور حمل بار اقدام به جابجایی افراد و کارگران نیز در قسمت حمل بار می‌نمایند که این اقدام خطرات بسیار زیادی در پی دارد و باعث بروز حوادث جبران ناپذیری می‌گردد که پلیس راهور فاتب براساس همین موضوع اقدام به برخورد با اینگونه رانندگان می‌نماید.

وی از رانندگان وسایل نقلیه باری خواست هیچ گاه از قسمت بار به عنوان حمل مسافر و کارگران استفاده ننمایند، زیرا خطرات بسیاری را در پی دارد و اگر این خاور با حرکات مخاطره آمیز به راه خود ادامه می‌داد معلوم نبود چه حادثه تلخی روی می‌داد که این وسیله متوقف و از ادامه حرکت آن جلوگیری شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *