مهدوی: ترکیب تیم ملی سلیقه اسکوچیچ است/ نقدها منصفانه نیست

14:09 - 25 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۸۴۶
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
پیشکسوت تیم ملی فوتبال ایران گفت: کادرفنی بعد از در نظر گرفتن شرایط، مهره‌ها را انتخاب می‌کند؛ انتخاب بازیکنان حق و براساس سلیقه سرمربی است.

محمدرضا مهدوی در گفت‌وگو با میزان، درباره تساوی تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی اظهار داشت: واقعاً بچه‌ها مانند بازی‌های قبلی نبودند. انگار کمی کره‌جنوبی را دست کم گرفته بودیم. در این که ایران ابرقدرت آسیاست شکی نیست، اما در بازی‌های بعد باید کمی قوی‌تر ظاهر شویم. خداراشکر با کسب تساوی و حداقل امتیاز توانستیم صدرنشین بمانیم. با آن شوکی که در ابتدای نیمه دوم داشتیم، تک امتیاز خیلی خوب بود.

وی درباره نقد به عملکرد خط دفاعی تیم ملی افزود: نقدها منصفانه نیست؛ به هر حال گلزنی در فوتبال بر اثر اشتباهات افراد است. اینکه بگویم آن بازیکن باید ذخیره باشد، فلانی فیکس، صحبت مناسبی نیست. سرمربی تیم در طول هفته کنار بازیکنان و در اردوها حضور داشته است. کادرفنی بعد از در نظر گرفتن شرایط، مهره‌ها را انتخاب می‌کند. انتخاب بازیکنان حق و براساس سلیقه سرمربی تیم است.

پیشکسوت تیم فوتبال ایران گفت: تیم ملی با اسکوچیچ ۱۰ برد و یک تساوی کسب کرده است؛ بنابراین جای انتقادی باقی نمی‌ماند. هر سرمربی سلیقه خاص خودش را دارد. تیم ملی برابر کره حتی می‌توانست برنده باشد؛ اگر هر دو ضربه به تیر را یک گل به حساب می‌آوردیم، ایران برنده می‌شد.

مهدوی در پاسخ به این سوال که آیا ایران در صورت صعود به جام جهانی با این کیفیت بازی می‌تواند از گروه خود صعود کند، عنوان کرد: هنوز برای صحبت در این مورد زود است. این موضوع به قرعه، شرایط آتی تیم ملی و رقبای ما بستگی دارد. ما باید انرژی مثبت را تزریق کنیم که تیم ملی از گروهش صعود کند؛ اما این صعود یکسری شرایط خاص خودش را دارد. صعود از گروه در جام جهانی نیازمند نرم‌افزار و سخت‌افزار فوتبالی خاص خودش است. ما در این بخش‌ها کمی محدودیت داریم. اگر برگزاری اردوی بلندمدت و بازی با تیم‌های بزرگ فراهم شود، شاید بتوانیم روی صعود از گروه هم فکر کنیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *