فیلم| موج خشونت‎ اروپا علیه مهاجران در مرزهای زمینی و دریایی

3:15 - 22 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۷۹۸
گزارش‌ها درباره خشونت علیه مهاجران از سوی مرزبانان یونان و کرواسی نشان می‌دهند که این خشونت در مرز‌های اروپا از بالکان تا دریای اژه امری معمول است.

- اخیرا روزنامه «اشپیگل» و دیگر رسانه‌های اروپایی گزارش مشترکی منتشر کرده‎اند که از خشونت گسترده نیرو‌های امنیتی کرواسی و یونان علیه مهاجران و پناهجویان حکایت داشت.

این گزارش با ارائه ویدئو‌هایی نشان می‌داد که چگونه نیرو‌های ویژه و نقاب دار کرواسی اقدام به ضرب و شتم مهاجران در مرز کرده و با باتوم آن‌ها را به سمت بوسنی هدایت می‌کنند.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/3296079_436.mp4']

اکنون پایگاه «ایپکتر»، در گزارشی با عنوان «وجود حملات غیرقانونی علیه مهاجران در مرز‌های اروپا افشا می‌شود»، به این موضوع پرداخته است.

این گزارش می‎گوید «ارتش در سایه اتحادیه اروپا از بازگرداندن پناهندگان در بالکان غربی و دریای اژه خبر می‌دهد.»

بر اساس این گزارش، «بازگرداندن غیرقانونی و خشونت علیه پناهجویان و مهاجران در مرز‌های خارجی اتحادیه اروپا امری عادی است؛ از بالکان غربی تا دریای اژه همواره گزارش‌های مداومی از تجاوز‌های فیزیکی، تهدید بی پروا و نقض حقوق پناهجویان و مهاجران منتشر می‌شود.»

 

var player = videojs('player_378425_3295514',{poster:'',width:400,height:300}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/3295514',{},function (data) {}); }));

 

تعدادی از نهاد‌های غیردولتی حقوق بشری شامل سازمان عفو بین الملل و پزشکان بدون مرز به دنبال شواهدی شخصی از مهاجرانی بوده‎اند که قربانی این اقدامات غیرقانونی شده‎اند.

اگرچه به دلیل فقدان شواهد بصری و جزئیات دقیق، انکار این اقدامات غیرقانونی از سوی کشور‌های اروپایی همواره وجود داشته است.

اخیرا گزارشی از سوی رسانه‌ها درباره خشونت علیه مهاجران در مرز‌های یونان، کرواسی و رومانی منتشر شد؛ این گزارش حاصل تحقیقات مشترکی است که با کمک ۸ روزنامه دیگر صورت گرفته و در جریان آن طی ۸ ماه جمع آوری شواهد، ردیابی زنجیره فرماندهی، ردیابی رسانه‌های اجتماعی، تصاویر ماهواره‌ای و پیگیری پول‌های مرتبط با بودجه اتحادیه اروپا صورت گرفته است.

این تحقیقات ۱۱ مورد بازگرداندن مهاجران در ۵ نقطه از مرز‌های یونان، کرواسی و رومانی را نشان می‌دهند.

علاوه بر فیلمبرداری با استفاده از دوربین‌ها و پهپادها، شواهدی از قربانیان خشونت‌ها و مصاحبه‌های افشاگرانه‌ای از برخی نیرو‌های گارد رمزی جمع آوری شده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *