رسوایی جنسی برای کلیسای کاتولیک فرانسه؛ ۲۱۶ هزار کودک قربانی

۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸:۵۲
کد خبر: ۷۶۳۵۷۷
نتایج تحقیقات جدید درباره سوء استفاده جنسی از کودکان در کلیسای کاتولیک نشان می‌دهد که از سال ۱۹۵۰ حدود ۲۱۶ هزار کودک، قربانی آزار‌های جنسی در کلیسای کاتولیک فرانسه شده اند.

گزارش کمیسیون تحقیقات درباره سوء استفاده جنسی از کودکان در کلیسا‌های کاتولیک فرانسه، ابعاد جدیدی از این رسوایی جنسی ارائه کرده است.

به گزارش رویترز، «ژان مارک ساو»، رئیس کمیسیون مستقل تحقیق درباره رسوایی جنسی در این باره می‌گوید که از دهه ۱۹۵۰ تاکنون حدود ۲۱۶ هزار کودک قربانی سوء استفاده جنسی گسترده در کلیسای کاتولیک فرانسه شده اند.

این گزارش جدیدترین افشاگری درباره آزار جنسی گسترده در کلیسای کاتولیک در سراسر جهان به خصوص علیه کودکان به شمار می‌رود.

«ساو» در گزارش خود ضمن تاکید بر «نظام مند» بودن سوء استفاده‌های جنسی تاکید کرده که کلیسای کاتولیک نه تنها اقدامی برای جلوگیری از این سوء استفاده‌ها انجام نداده بلکه چشم خود را نیز بر روی آن بسته است.

رئیس کمیسیون مستقل تحقیقات می‌گوید که کلیسیای کاتولیک تا دهه ۲۰۰۰ میلادی نسبت به قربانیان بی تفاوت بوده و تنها در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ تا حدودی رویکرد خود را تغییر داده است.

این کمیسیون تاکنون ۲ هزار و ۷۰۰ قربانی را شناسایی کرده، اما یک تحقیق گسترده از سوی گروه‌های تحقیقاتی برآورد کرده که احتمالا ۲۱۶ هزار کودک قربانی این سوء استفاده‌های جنسی شده اند و این رقم با احتساب سوء استفاده از دیگر اعضای کلیسا ممکن است به ۳۳۰ هزار نفر نیز برسد.

این نهاد پیشتر اعلام کرده بود که از سال ۱۹۵۰ تاکنون ۳ هزار عضو کلیسا‌های کاتولیک فرانسه که دارای انحرافات جنسی بودند، ثبت شدند.

تحقیق مذکور که پس از ۲ سال و نیم بررسی در بایگانی کلیسا، دادگاه، پلیس و شهود در فرانسه، حداقل برآورد تعداد کشیش‌ها و سایر اعضای کلیسا با چنین انحرافی را بین ۲ هزار و ۹۰۰ تا ۳ هزار و ۲۰۰ نفر اعلام کرد.

کمیسیون مستقل تحقیق درباره رسوایی جنسی در سال ۲۰۱۸ توسط کلیسای کاتولیک فرانسه تشکیل شد تا به بررسی رسوایی‌های کلیسا در فرانسه بپردازد.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *