وزیر کشور: بوشهر سمبلی از ایستادگی و دفاع مقدس است

۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۴:۰۷
کد خبر: ۷۶۱۰۲۵
وزیر کشور گفت: هر جا که روحانیت معزز حضور داشته باشند شمع جمع و محفل بشریت هستند و این استان با داشتن شمار قابل توجهی روحانی، سمبلی از ایستادگی و دفاع مقدس است.

- بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «احمد وحیدی» شنبه شب در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار کرد: شهدا رفتند تا مفاهیم ارزشمندی را احیا کنند و پیروزی‎های درخشانی که یکی پس از دیگری رقم خورد نیز در سایه همین مفاهیم ارزشمند محقق شده است.

وزیر کشور بیان داشت: در جنگ نابرابر حزب بعث علیه ایران که با همراهی کشور‌های مختلف رقم خورد با همت ملت، پیروزی حاصل شد و شرایطی ایجاد شد که ایران همچنان امنیت امروز خود را مرهون این پیروزی بزرگ در دفاع مقدس می ‎داند. در هفته دفاع مقدس باید این مفاهیم را تکرار و بازخوانی کنیم.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی همواره در مسیر حق بوده است و بدون شک به حول قوه الهی همچنان پیروزی با این نظام خواهد بود و نمونه‏‌های متنوعی نیز برای این مهم وجود دارد. یکی از این صحنه ‏ها حماسه آفرینی نوجوان ۱۵ ساله؛ علی لندی است که با سپردن خود به آتش، جان ۲ بانوی گرفتار در آتش را نجات می‏دهد و این شجاعت، حماسه، فداکاری، فهم عمیق، سرعت تصمیم گیری خود زائیده فرهنگ انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است.

وحیدی گفت: با این رویداد‌ها خدا نشان می‏ دهد که گوهر‌های نابی در این خاک مقدس نهفته اند و یک روز با شهادت شهید حججی و یک روز با شهادت سردار سلیمانی برای ایران اسلامی عزت می ‎آفریند.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‏های خود، با اشاره به آثار وجود روحانیت معزز، اظهار داشت: استان بوشهر، بهره‌مند از این آثار است و با وجود چنین روحانیتی، بوشهر استانی مملو از حماسه، دفاع و بزرگی است و این استان سمبلی از ایستادگی و دفاع مقدس است.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *