دفاع مقدس؛ سرمنشأ اقتدار جمهوری اسلامی ایران

۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶:۰۴
کد خبر: ۷۶۰۸۲۴
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اقتدار کشور را مرهون دفاع مقدس دانست و گفت: دفاع مقدس سند افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران است.
- بنا به اعلام دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «علی عبداللهی» صبح امروز شنبه همزمان با چهارمین روز از هفته دفاع مقدس در مراسم گرامی‌داشت روز سرباز که در سالن شهید میثمی این ستاد برگزار شد، اظهار داشت: دفاع مقدس آغازی بر ذلت دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی و نشان دادن اقتدار ایرانیان به جهانیان بود و امروز ابرقدرت‌ها در منطقه، ذلیل شده‌اند.

وی با بیان اینکه جنگ تحمیلی در شرایطی رخ داد که انقلاب اسلامی تازه پیروز شده بود، گفت: دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی با به‌کارگیری گروه‌های ضد انقلاب و سلطنت‌طلبان در داخل کشور و استفاده از صدام و شروع جنگ به دنبال شکست انقلاب اسلامی بودند.

معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: با شروع جنگ، ارتش انقلابی، مسلمان و وفادار به امام (ره) خیلی سریع سازماندهی شد و نقش مؤثری در ابتدای جنگ ایفا کرد.

عبداللهی ادامه داد: با ساماندهی نیرو‌های ارتش، سپاه و بسیج، دشمنی که می‌خواست یک هفته‌ای کل کشور را تسخیر کند، در دستیابی به اهداف خود ناکام ماند و شکست خورد.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی، همزمان با دو ابرقدرت وارد جنگ شدیم و توانستیم با فرماندهی امام راحل بر آن‌ها فائق بیاییم.

معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح اضافه کرد: دفاع مقدس سند افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران شد و در این جنگ حتی وجبی از خاکمان به دست دشمن نیفتاد.

عبداللهی با اشاره به اینکه «سربازی» یک امر مقدس است، افزود: حفظ حدود و ثغور جمهوری اسلامی و برقراری امنیت، امری مقدس محسوب می‌شود.

وی سربازی را فرصتی مغتنم برای جوانان دانست و اضافه کرد: نیرو‌های مسلح در امر برقراری امنیت همانند یک پیکره است که هر عضو یک کار را انجام می‌دهد و اگر عضوی دچار مشکل شود، پیکر دچار مشکل می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره سخن کسانی که سربازی را اتلاف وقت می‌دانند، گفت: این افراد اهمیت امنیت را نمی‌فهمند. امنیت مهم‌ترین رکن در کشورهاست که اگر نباشد، نمی‌توان کاری کرد و همگان این موضوع را در سوریه و عراق دیده‌ایم.

عبداللهی اظهار داشت: امنیت کشور در سخت‌ترین شرایط نیز برقرار بوده است و همه ما امروز به‌عنوان اعضای یک پیکر در برقراری امنیت نقش داریم.

وی با بیان اینکه فرمانده معظم کل قوا بیش از ۲۰۰ تدبیر در حوزه سربازان دارند، تصریح کرد: باید مراقب سربازان باشیم. در نظام جمهوری اسلامی ایران توهین، اهانت و برخورد بد وجود ندارد و اگر موردی وجود داشته باشد، باید با آن برخورد شود.

معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح اظهار داشت: سربازان باید از فرصت سربازی استفاده کنند و مهارتی را فرا بگیرند؛ زیرا پایان سربازی، آغاز کار و اشتغال و پرداختن به موضوع ازدواج است؛ لذا سربازان باید از این فرصت به خوبی استفاده کنند تا آغاز خوبی داشته باشند.

 

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *