سرلشکر سلامی: خودکفایی در تجهیزات چک و خنثی یک افتخار بزرگ است

۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱:۵۲
کد خبر: ۷۵۹۳۸۴
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
فرمانده کل سپاه گفت: این دستاوردها یک افتخار بزرگ است، ما کمتر در عرصه مهندسی تخریب و انفجارات شاهد دستاوردهای فنی بوده‌ایم، عمدتاً متکی به بیگانگان در دهه‌های گذشته بودیم، اما به ناگاه جرقه خوداتکایی، خودکفایی، میل به تجلی یک شکوه جدید در این عرصه در ذهن دانشمندان و مجاهدان علمی و فناورانه این عرصه زده شد.
- آئین افتتاح نمایشگاه راهبردی خودکفایی و الحاق تجهیزات چک و خنثی سازی سپاه، صبح امروز دوشنبه باحضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از فرماندهان و مسئولین در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.

بخشی از دستاورد‌های نوین و تولیدات بومی سپاه در حوزه چک و خنثی سازی در این مراسم به نمایش درآمد.
 
تولید انبوه ربات با قابلیت‌ها و توانمندی‌های متنوع، انبوه خودرو پیشرو چک و خنثی سازی، انواع گیت‌ها و آشکارسازها، متلاشی کننده‌های بمب و تله و ایکس ری‌های پرتابل بومی از جمله دستاورد‌های به نمایش درآمده در این نمایشگاه است.

نمایشگاه راهبردی خودکفایی سپاه به اهتمام معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه برپا شده است و این تجهیزات به یگان‌های امنیتی سپاه الحاق خواهد شد.
 
سرلشکر پاسدار حسین سلامی در نمایشگاه «راهبردی خودکفایی و الحاق تجهیزات چک و خنثی» سپاه، گفت: آنچه ما امروز می‌بینیم محصول یک دهه مجاهدت فشرده و متراکم علمی جوانان بلندهمت این مرزوبوم است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: این جوانان نداشته‌های ما را امروز به دستاورد‌هایی پیشرفته، هم‌تراز دستاورد‌های کشور‌های مُدرن جهان که دهه‌ها در این زمینه صاحب‌تجربه، دانش، فناوری هستند، قرار داده‌اند.
 
سلامی تأکید کرد: این دستاورد‌ها یک افتخار بزرگ است، ما کمتر در عرصه مهندسی تخریب و انفجارات شاهد دستاورد‌های فنی بوده‌ایم، عمدتاً متکی به بیگانگان در دهه‌های گذشته بودیم، اما به ناگاه جرقه خود اتکایی، خودکفایی، میل به تجلی یک شکوه جدید در این عرصه در ذهن دانشمندان و مجاهدان علمی و فناورانه این عرصه زده شد.

وی اضافه کرد: با همتی که برادر عزیز سردار هوش السادات محصول سال‌های قبل معاونت مهندسی سپاه و از برادر عزیزم سردار همتی مسئول فعلی معاونت مهندسی سپاه و خصوصاً مجاهدت فداکارانه، جانبازانه، علمی، اندیشمندانه جناب سرهنگ مهندس آزاد که چشم خود را روی این مسئله گذاشت و چشم او در این راستا آسیب دید و ایشان یک جانباز عرصه فناوری و دفاع ماست.

سلامی اظهار داشت: جوانانی که با او همکاری کردند و این مرز‌ها و بن بست هارا شکستند، امروز این دستاورد‌ها را که یک دهه قبل مجبور به واردات آن بودیم امروز تولید می‌کنیم.
 
تاریخ بیش از چهل‌ساله انقلاب اسلامی درس‌های بزرگی را به همگان آموخته است
تاریخ بیش از چهل‌ساله انقلاب اسلامی درس‌های بزرگی را به همگان آموخته است، ما از فراز میدان‌های وسیع، عمیق و مجاهدت‌های پیوسته به واقعیت‌های ارزشمندی دست یافته‌ایم
فرمانده کل سپاه تأکید کرد: تاریخ بیش از چهل‌ساله انقلاب اسلامی درس‌های بزرگی را به همگان آموخته است، ما از فراز میدان‌های وسیع، عمیق و مجاهدت‌های پیوسته به واقعیت‌های ارزشمندی دست یافته‌ایم و آموختیم که هر درخششی در میدان، محصول همت بلند، اراده مستحکم، ایمان قوی و اعتماد به نفس اطمینان بخش در ذهن و قلب ما است.
 
 
 
 

وی افزود: اگر ما در برابر مشکلات و تهاجمات در ذهن تسلیم می‌شدیم مجبور بودیم حاکمیت دشمن بر سرنوشت خود را بپذیریم، اما وقتی امامین بزرگ انقلاب به ما اعتماد به نفس و اراده غلبه بر چالش‌ها را آموخته‌اند؛ به برکت شهدای والامقام و مجاهدت‌های تمامی این سالیان دریافتیم که می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم و با همت و اراده قوی بر بسیاری مشکلات فائق آمدیم.

سلامی با تأکید بر این که ملت ایران بار‌ها ثابت کرده است که از فراز توطئه‌های شوم دشمنان حرکت می‌کند، گفت: تجربه به ما آموخته‌است که هرگاه به ظرفیت‌های بومی و داشته‌های خود تکیه کرده‌ایم اتفاقات غافل‌گیرکننده و شگفتی‌سازی را رقم زده‌ایم.

وی ادامه داد: امروز بسیاری از قله‌های فناوری توسط ملت ایران فتح شده و ما در دوران تقاطع اهداف و آرمان‌های بزرگ و تحریم‌های ظالمانه دشمنان رشد کرده‌ایم.

تحریم‌های دشمن در حوزه‌های مختلف با هدف شکستن اراده ملت ایران
فرمانده‌کل سپاه با بیان این که تحریم‌های دشمن در حوزه‌های مختلف با هدف شکستن اراده ملت ایران صورت‌گرفته است، تصریح کرد: ملت ایران در تمامی این سال‌ها به برکت رهبری فرزانه انقلاب، در مسیر خودباوری گام برداشته و امروز فاصله بین نیازهایمان با فناوری روز دنیا بسیار اندک است.

«توانستن» برای ملت ایران یک آرزو نیست، بلکه واقعیتی انکارناپذیر است
وی افزود: امروز«توانستن» برای ملت ایران یک آرزو نیست، بلکه واقعیتی انکارناپذیر است که در تمامی شئون زندگی قابل مشاهده برای همگان است و به‌عنوان دستاوردی بزرگ نمایان است.

امروز محصول یک دهه مجاهدت متراکم علمی جوانان این مرز و بوم، نداشته‌ها را به داشته‌های همتراز با کشور‌های پیشرفته دنیا تبدیل کرده و جلوه‌هایی از آن را در این نمایشگاه مشاهده می‌کنیم.
فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به دستاورد‌های حوزه مهندسی و چک و خنثی، گفت: امروز محصول یک دهه مجاهدت متراکم علمی جوانان این مرز و بوم، نداشته‌ها را به داشته‌های همتراز با کشور‌های پیشرفته دنیا تبدیل کرده و جلوه‌هایی از آن را در این نمایشگاه مشاهده می‌کنیم.
 
 
 
 


خوداتکایی و خودکفایی در عرصه مجاهدت‌های حوزه چک و خنثی‌سازی به وضوح قابل‌رؤیت است
وی با بیان این‌که پیشرفت‌های ما هرگز متوقف نمی‌شود،تأکید کرد: دشمن فرمول حل مسائل را به ما نمی‌آموزد و ما آموخته‌ایم حل تمامی مشکلات در درون صورت می‌پذیرد و محصول این باور توقف ناپذیری در تداوم این روند عزت‌آفرین است.

دشمنان هرگز فناوری جدید در عرصه امنیتی و نظامی را در اختیار کسی قرار نمی‌دهند
سلامی با بیان اینکه دشمنان هرگز فناوری جدید در عرصه امنیتی و نظامی را در اختیار کسی قرار نمی‌دهند، اظهار کرد: فتح قله‌های بزرگ ابتدا در درون انسان صورت می‌پذیرد و ما با بهره گیری از این الگو و پیشران به پیشرفت‌های آبرومندانه، مدرن و عزت‌بخش دست یافته‌ایم.

فرمانده کل سپاه در پایان با قدردانی از مجاهدت‌های تلاش گران عرصه مهندسی سپاه، دانش رباتیک را فناوری مدرنی که برخورداری از آن ما را در عرصه‌های دیگر علم و فناوری نیز یاری می‌کند، توصیف کرد.
 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha