حمایت عتبه حسینی (ع) از سوگواره «تصویر دهم»

16:12 - 22 شهريور 1400
کد خبر: ۷۵۷۶۲۶
دبیر سوگواره فیلم‌کوتاه عاشورایی تصویر دهم از حمایت و مشارکت عتبه مقدسه حسینی (ع) از این رویداد آیینی خبر داد و اعلام امیدواری کرد که از دوره‌های بعدی این سوگواره به صورت بین‌المللی برگزار شود.

- طبق اعلام ستاد خبری سوگواره تصویر دهم، محمد رهبر دبیر دومین سوگواره «فیلم‌کوتاه عاشورایی تصویر دهم» با اعلام خبر حمایت عتبه مقدسه حسینی از این سوگواره بیان کرد: با توجه به اینکه هدف اصلی این سوگواره پاسداشت شعائر، سنت‌ها و آیین‌های حسینی و یادآوری وقایع عاشورا است، حضور عتبه مقدسه حسینی سبب می‌شود نام و یاد امام حسین (ع) در جای‌جای این رویداد به خوبی حس شود و شرکت‌کنندگان و دست‌اندرکاران، فعالیت زیر پرچم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) را با جان و دل درک نمایند.

رهبر اظهار کرد: با توجه به اینکه عتبه مقدسه حسینی در فضای بین‌المللی فعالیت‌های گسترده و جهان شمولی دارد، حضور این عتبه محترم به ما کمک می‌کند که از دوره‌های بعدی این سوگواره را به صورت بین‌المللی برگزار نماییم و شاهد حضور فیلمسازان در سطح جهانی باشیم.

در ادامه جعفر الادیب، مدیر دفتر مجموعه شبکه‌های کربلا در ایران وابسته به آستان مقدس امام حسین (ع)، درباره این همکاری و مشارکت بیان کرد: با توجه به اینکه فرهنگ عاشورایی زمینه‌ساز تقویت باور‌های اصلی مذهب شیعه و نهضت حسینی به عنوان عالی‌ترین منبع فرهنگی احیای اسلام است، عتبه حسینی و در راس آن تولیت، آقای شیخ عبدالمهدی کربلایی با هدف تقویت ارزش‌ها، اهتمام ویژه‌ای نسبت به فعالیت‌های مختلف با محوریت فرهنگ عاشورایی دارد.

وی افزود: طبق جلسه‌ای که تولیت عتبه مقدسه حسینی آقای شیخ عبدالمهدی کربلایی با آقای محمدتقی اختیاری نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی (دام‌ظله) و مدیر موسسه فرهنگی خیریه راه ایمان و آقای مجید مجیدی مدیر این رویداد داشتند؛ حمایت و مشارکت آستان از این سوگواره را اعلام نموده و تمامی دستگاه‌های ذیربط را به حمایت از این سوگواره مکلف کردند.

الادیب با تاکید بر اهمیت بهره‌مندی از هنر در جهت تقویت بنیان‌های فرهنگ عاشورایی بیان کرد: هرجا سخن از هنر و اثر هنری فاخر به میان می‌آید آن اثر کانون توجه همه سلیقه‌ها در تمامی جهان قرار می‌گیرد و در واقع هنر، زبان مشترک بین‌المللی است؛ بنابراین باید از آن در جهت معرفی این نهضت منحصربه‌فرد و آزادی‌خواه، نهایت استفاده را کرد.

او ادامه داد: مرحوم علامه جعفری درباره هنر می‌گوید هنگامی که احساس و فعالیت‌های هنری مانند چشمه‌سار زلال به جریان افتاد، در مسیر خود به پای درختان خواهد رسید؛ اگر منبع آن پاک باشد موجب تقویت ریشه خواهد شد. من نیز معتقدم تولیدات فرهنگی هنری فاخر با محوریت عاشورایی موجب تقویت شجره مبارکه نهضت عاشورا شده و ریشه‌های عمیق آن را مستحکم‌تر و میوه‌های اعتقادی آن را پربارتر خواهد کرد.

در پایان مدیر دفتر مجموعه شبکه‌های کربلا در ایران تصریح کرد: عتبه حسینی در طول سالیان گذشته از تمامی امکانات خود در جهت حمایت مستقیم و غیرمستقیم از فعالیت‌های عاشورایی استفاده کرده است. درباره «سوگواره فیلم کوتاه عاشورایی تصویر دهم» نیز از هرگونه پیشنهاد و طرح‌های پیشنهادی در جهت بین‌المللی شدن و معرفی جهانی نهضت عاشورا حمایت خواهد کرد.

دومین «سوگواره فیلم‌کوتاه عاشورایی تصویر دهم» با هدف محوری اشاعه و ترویج سنت‌ها و آیین‌های حسینی با مدیریت مجید مجیدی و دبیری محمد رهبر برگزار می‌شود.

هنرمندان برای شرکت در این رویداد تا پنجم مهرماه مصادف با اربعین حسینی فرصت دارند آثارشان را در قالب فیلم‌های کوتاه مستند، داستانی یا انیمیشن پس از تکمیل فرم درخواست، در سایت سوگواره تصویردهم به نشانی tasvir۱۰.ir بارگذاری کنند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *