نقض استانداردهای نظامی جهان توسط رژیم بعثی در دفاع مقدس

۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱:۰۱
کد خبر: ۷۵۷۵۶۹
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
کتاب «راز کانال کمیل» به همت گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی در راستای گسترش فرهنگ ایثار و معنویت، گردآوری شده است و پنج روز مقاومت رزمندگان گردان کمیل در کانال دوم فکه را در دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی روایت می‌کند.

- کتاب «راز کانال کمیل» به همت گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی در راستای گسترش فرهنگ ایثار و معنویت، گردآوری شده است و پنج روز مقاومت رزمندگان گردان کمیل در کانال دوم فکه را در دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی روایت می‌کند. در سلسله برش‌هایی، به بازخوانی این کتاب می‌پردازد.

 

فصل ۱۴، موانع بخش اول

ر آن هنگام و پس از خستگی نیرو‌های ایرانی با یک پاتک گسترده نیرو‌های زبده زرهی و کماندو‌های خود را وارد عمل می‌کرد و آن‌ها آن را با به کارگیری نیرو‌های خط دوم و سوم خود صحنه جنگ را به نفع خود تغییر می‌دادند، دشمن در منطقه فکه و در محور گردان کمیل ترکیب پیچیده‌ای از موانع مختلف را به کار برد.

برخی از این موانع در شناسایی نیرو‌های اطلاعات عملیات کشف شد، اما بسیاری از آن‌ها تا شب عملیات همچنان دید نیرو‌های اطلاعات عملیات مخفی ماند و بر اساس آنچه بعد‌ها مشخص شد دشمن موانع را به ۷ برابر گسترش داده بود و آن‌ها توانستم با غافلگیر کردن نیرو‌های رزمنده تلفات زیادی بگیرد.
 
نقض استانداردهای نظامی جهان توسط رژیم بعثی در دفاع مقدس
دشمن از ۴ کیلومتر قبل از تپه‌های دوقلو موانع و میادین مین خود را گسترده بود و انواع موانع خورشیدی سیم‌های خاردار حلقوی و ... که ۱۶ نوع مان را شامل می‌شد، بر طبق استاندارد‌های نظامی جهان در کار گذاشتن مین محدوده میدان مین باید با سیم خاردار کاملاً مشخص باشد.
 
ولی عراقی استاندارد را زیر پا گذاشت. می‌دانم این خود را طوری پراکنده بود که محدوده واقعی آن مشخص نبود و در پشت این میدان مین و تله‌های انفجاری و تله‌های منور، نیرو‌های کمین دشمن قرار داشتند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha