جهانگیری: وزارت نیرو ابعاد خاموشی‌های اخیر را به مردم توضیح دهد

۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸:۴۸
کد خبر: ۷۳۹۴۷۳
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
معاون اول رییس جمهور مهمترین اقدام وزارت نیرو را در هفته‌های پیش رو، مدیریت مصرف برق در کشور دانست و گفت: وزارت نیرو باید با اعمال مدیریت مناسب و کم کردن فاصله تولید و مصرف برق، آثار اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کمبود برق را به حداقل ممکن برساند.
- اسحاق جهانگیری امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به خاموشی‌های اخیر در کشور، اظهار داشت: موضوع برق از موضوعاتی است که به زندگی همه آحاد جامعه ارتباط دارد و مردم نسبت به این مسئله حساس هستند، بنابراین لازم است همه ابعاد خاموشی‌های اخیر در کشور و نحوه مدیریت مصرف برق به صورت کامل به مردم توضیح داده شود.

معاون اول رییس جمهور با بیان این که در شرایط کنونی افزایش تولید برق تقریباً غیر ممکن است، افزود: همه نیروگاه‌های کشور با ظرفیت کامل در حال تولید هستند. از سوی دیگر با توجه به پیش بینی‌ها درباره میزان نزولات جوی و احتمال کاهش بارندگی‌ها در پاییز سال جاری و وضعیت سد‌ها و نیروگاه‌های برق آبی، باید نسبت به تامین آب شرب مردم با دقت بیشتری برنامه ریزی کرد تا با مشکلی روبرو نشویم.

جهانگیری خاطرنشان کرد: حجم تولید برق مشخص است، اما وقتی میزان مصرف افزایش پیدا می‌کند باید تا حد امکان مصرف کاهش یابد تا وزارت نیرو بتواند فاصله بین تولید و مصرف برق را مدیریت نماید.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص عدم پاسخگویی برخی مقامات دولت درباره خاموشی‌های اخیر و همچنین وضعیت شیوع بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان تاکید کرد: رییس جمهور در خصوص خاموش‌های اخیر و قطعی برق از محضر ملت شریف ایران عذرخواهی کرده است و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز باید درباره وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان به مردم توضیحات لازم را ارائه کند.
 

انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *