مصاحبه با «حسن عباسی» به بهانه مرور آثارش در شبکه نمایش

16:20 - 28 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۵۰۷
شبکه نمایش در باکس صحنه گران هفتگی خود، هر هفته به مرور آثار بازیگران و یا عوامل سینما می‌پردازد این هفته به مرور آثار حسن عباسی، بازیگر سینمای ایران پرداخته است. روابط عمومی شبکه نمایش، به همین خاطر با این هنرمند به گفتگو نشسته است.

- شبکه نمایش در باکس صحنه گران هفتگی خود، هر هفته به مرور آثار بازیگران و یا عوامل سینما می‌پردازد این هفته به مرور آثار حسن عباسی، بازیگر سینمای ایران پرداخته است. روابط عمومی شبکه نمایش، به همین خاطر با این هنرمند به گفتگو نشسته است.

حسن عباسی متولد ۱۳۳۹، بازیگری است که اکثر فیلم‌های او را می‌توان درژانر دفاع مقدس برشمرد. او بازیگری را از سال ۱۳۶۹ با فیلم تعیقب سایه ها شروع کرده است.

حسن عباسی این روز‌ها مشغول کارگردانی و تهیه کنندگی مستندی است که با حال و هوای فیلم‌های او سنخیت دارد.

او در مورد مستندی که در حال ساخت است به روابط عمومی شبکه نمایش می‌گوید: این مستند در ارتباط با رزمندگانی است که به هر شکل در جبهه و جنگ حضور داشتند. فرزندانی که خارج از ایران زندگی می‌کردند و یا بالعکس ایران بودند و حالا در خارج از کشور زندگی می‌کنند و آماده جنگیدن بودن و حالا برای خود افراد موفقی هستند. در این مستند ما به زندگی آن‌ها سر می‌زنیم تا انگیزه آن‌ها را در زمان جنگ و یا خاطرات آن‌ها را بشنویم.

عباسی در مورد فیلم‌های شاخص او که شبکه نمایش در این هفت روز انتخاب و پخش می‌کند می‌گوید: سعی کردم فیلم‌هایی را انتخاب و بازی کنم که ارتباط خاصی با خودم دارد و نمی‌توان تفاوت زیادی بین آن‌ها یافت مگر از منظر روایت داستان و یا نتیجه گیری که حاصل شده است.

او با بیان اینکه برای تمام کار‌های خود زحمت کشیده است فیلم‌های جاده متروک، وصل نیکان، مزرعه پدری را در میان فیلم‌های شاخص شبکه نمایش، نزدیک‌تر با حال و هوای خود دانست.

وی ضمن قدردانی از شبکه نمایش در خصوص مرورآثار هنرمندان سینمای ایران در این شبکه گفت: پخش آثار خوب ایرانی که در سینما تولید و از طریق تلویزیون پخش می‌شوند حرکت مفید و ارزنده‌ای است که سبب شکل گیری فرهنگی درست در بین مخاطبان می‌شود.

همچنین او در خصوص فیلم‌هایی در ژانر دفاع مقدس بیان کرد:  تعداد فیلم‌هایی که با این مضمون ساخته شده اند اندک است. ناگفته‌هایی از زمان جنگ وجود دارد که هنوز ساخته نشده تا نسل‌های جدید بدانند چه فرزندانی در راه مملکت خویش به شهادت رسیدند تا ایران و ایرانی بماند. کسانی که حس وطن پرستی و مسولیت پذیری داشتند و در مقاطعی که لازم بود حضوری جدی داشتند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *