رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

اتحادیه عرب توجه خود را معطوف فعالیت‌های هسته‌ای نظامی و غیرقانونی رژیم صهیونیستی کند

21:04 - 27 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۲۳۸
دسته بندی: سیاست
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات مداخله جویانه سازمان‌های موسوم به اتحادیه عرب و یا شورای همکاری خلیج فارس، گفت: بهتر است توجه خود را معطوف فعالیت‌های هسته‌ای نظامی و غیرقانونی رژیم صهیونیستی کنید.

سعید خطیب زاده  در واکنش به اظهارات مداخله جویانه سازمان‌های موسوم به اتحادیه عرب و یا شورای همکاری خلیج فارس و با یادآوری نقش مخرب معدودی از کشور‌ها تاکید کرد: این اظهارات ناشیانه و غیرمسئولانه در ادامه اظهارات ضدایرانی آن‌ها بیان می‌شود که هدف از طرح آن‌ها نه درخواست مشارکت بلکه به منظور تخریب روند گفتگو‌های فنی در وین است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: دبیران کل این نهاد‌ها بدانند که ایران عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی بوده و کلیه فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی تحت نظارت برنامه‌های پادمانی این سازمان قرار دارد و بدیهی است توسعه این برنامه منطبق با حقوق مشروع جمهوری اسلامی ایران و براساس منافع ملی و بمنظور تامین نیاز‌های صلح آمیز ادامه خواهد یافت.

وی در ادامه اظهار داشت: بهتر است این مجموعه‌ها با پرهیز از تجاهل نسبت به واقعیت‌های موجود، نگرانی خود را معطوف به طرف‌های ناقض این توافق و قطعنامه ۲۲۳۱ نمایند.

خطیب زاده به دبیران کل این مجموعه‌ها توصیه کرد به جای همنوایی با رژیم صهیونیستی در اتهام زنی مستمر به جمهوری اسلامی ایران، توجه خود را معطوف فعالیت‌های هسته‌ای نظامی و غیرقانونی رژیم صهیونیستی کرده و خطرات صد‌ها کلاهک هسته‌ای این رژیم و عضویت نداشتن در ان پی تی را بعنوان بزرگترین تهدید صلح و ثبات و امنیت در منطقه مد نظر خود قرار دهند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *