گروسی: استقلال باید برای بعد از گلزنی برنامه داشته باشد

15:50 - 28 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۷۱۸۹
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: استقلال نتیجه خیلی خوبی مقابل الاهلی گرفت و در اولین بازی با پنج گل برای رقبای خود خط و نشان کشید.

محسن گروسی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص پیروزی تیم فوتبال استقلال مقابل الاهلی عربستان اظهار داشت: استقلال در پانزده دقیقه اول طوفانی ظاهر شد و مزد عملکردش را با گلزنی گرفت؛ اما در ۱۵ دقیقه دوم عقب‌نشینی کرد که باعث شد روی خط دفاع این تیم فشار وارد شود که منجر به گل حریف شد. در مجموع استقلال نتیجه خیلی خوبی مقابل الاهلی گرفت و در اولین بازی با پنج گل برای رقبای خود خط و نشان کشید. قطعاً رقبا در بازی‌های بعدی با جدیت بیشتری مقابل استقلال ظاهر می‌شوند و شاید کار کمی سخت شود.

وی افزود: به نظرم وقتی استقلال گلزنی می‌کند، کنترل نشده عقب‌نشینی می‌کند و باید برای بعد از گلزنی برنامه داشته باشد. عقب‌نشینی کنترل نشده، باعث فاصله خطوط مختلف استقلال می‌شود. البته کادرفنی آبی‌پوشان خیلی باهوش و خوب عمل می‌کند و نتیجه مقابل الاهلی نشانگر زحمات آنها هست؛ اما کادرفنی باید برای فاصله بین خطوط در زمان عقب‌نشینی فکری کند.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در خصوص عملکرد خط حمله استقلال تصریح کرد: دوندگی ارسلان مطهری در بازی مقابل الاهلی دفاع حریف را خسته کرد و تکنیک قایدی باعث دستیابی به نتیجه دلخواه استقلال شد. زمانی که دیاباته هم در کنار مطهری و قایدی اضافه می‌شود، به تیم کمک می‌کند. خط حمله استقلال در صورتی که تغذیه شود خطرناک است و گل‌های زیادی به ثمر می‌رساند.

بازیکن سال‌های دور استقلال در خصوص اولین بازی مهری با لباس استقلال گفت: برای بازی اول، بازی سنگینی بود. این بازیکن به تازگی عضو استقلال شده و طبیعی است که استرس داشته باشد؛ اما در آینده می‌تواند قابلیت‌هایش را بیشتر نشان بدهد. حتما کادرفنی قابلیتی را در مهری دیده‌اند که در بازی به این سطح او را در ترکیب اصلی قرار می‌دهند. به نظر می‌رسید او را به کارگیری کردند تا در فاز هجومی به تیم کمک کند.

گروسی در رابطه با عملکرد مسعود ریگی عنوان کرد: عملکرد ریگی از روز اول حضورش در استقلال، نوسان بسیار کمی داشته است. در صحنه گل الاهلی، پای ریگی به خاطر تلاش بیش از اندازه به توپ برخورد و توپ منحرف شد.

وی با اشاره به عملکرد میلیچ گفت: میلیچ عملکرد خوبی در سمت راست دفاعی داشت. با این همه بهتر است وی را دفاع چپ و محمد نادری را به پست هافبک چپ منتقل کنند. با توجه به عملکرد و گلزنی نادری در بازی الاهلی پیشنهاد انتقالش به هافبک چپ را دادم. البته این پیشنهادات به عنوان کسی که بازی را از بیرون تماشا می‌کند، ارائه می‌شود، وگرنه قطعا کادرفنی به تیم نزدیک است و مسائل تیم را به خوبی می‌داند.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در خصوص عملکرد فرهاد مجیدی تصریح کرد: با اینکه مجیدی حدود یک ماه است که هدایت استقلال را به عهده گرفته، اما اکثر بازیکنان را به طور کامل می‌شناسد؛ با بازیکنان تازه وارد هم در یک ماه اخیر به خوبی آشنا شده است. به نظرم در لیگ برتر کمی نتایج استقلال نوسان داشته است، اما امیدوارم در ادامه نتایج خوبش را ادامه بدهد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *