رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

محسن‌نژاد، اسدی، کاویانی‌نژاد و بالی به نیمه‌نهایی رسیدند/ حذف زودهنگام ابراهیمی

10:24 - 25 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۶۶۳
نمایندگان کشورمان در روز دوم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در چهار وزن با برتری مقابل حریفانشان راهی نیمه نهایی شدند.

- سی و یکمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در حالی از صبح امروز (چهارشنبه) در شهر آلماتی قزاقستان در پنج وزن دوم در حال برگزاری است که نمایندگان کشورمان در روز نخست این مسابقات موفق به کسب سه مدال طلا، یک نقره و یک برنز شدند. 

در پایان مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم مهدی محسن‌نژاد (۶۰ کیلو)، حسین اسدی (۶۷ کیلو)، امین کاویانی‌نژاد (۷۲ کیلو) و مهدی بالی (۹۷ کیلو) با غلبه بر حریفان خود به نیمه‌نهایی رسیدند. مهدی ابراهیمی نیز در ۸۲ کیلو با دو شکست متوالی، به عنوان مدافع عنوان قهرمانی، وداعی زودهنگام با این رقابت‌ها داشت.

در روز نخست این مسابقات نیز پژمان پشتام، ناصر علیزاده و علی‌اکبر یوسفی در اوزان ٧٧، ٨٧ و ١٣٠ کیلوگرم به مدال طلا، میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم به مدال نقره و پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

*نتایج نمایندگان کشورمان در پنج وزن دوم به شرح زیر است:

در وزن ۶۰ کیلوگرم مهدی محسن‌نژاد در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر کاتوبک عبدیکریم از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور هم با نتیجه ۸ بر صفر مردان اله یاروف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. محسن نژاد در این مرحله به مصاف آیاتا سوزوکی از ژاپن می‌رود.

در وزن ۶۷ کیلوگرم حسین اسدی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با توجه به غیبت الاجامی از عراق به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با برنده کشتی میان تسوچیکا شیمویامادا از ژاپن و آشو از هند کشتی خواهد گرفت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم امین کاویانی‌نژاد پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۶ از سد آزات سادیکوف از قزاقستان گذشته و راهی نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف برنده روسلان تساریف از قرقیزستان و محمود بخشیلوف از ازبکستان می‌رود. در این وزن ۹ نفر حضور دارند.

در وزن ۸۲ کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، مهدی ابراهیمی در گروه ۲ در کشتی نخست خود مقابل جالگاسبای بردیموراتوف، دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب شد. وی در مبارزه بعد هم با نتیجه دو بر یک مقابل کالیدین آسیکیف از قرقیزستان شکست خورد و از دور رقابت‌ها كنار رفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور نخست در دور بعد با توجه به غیبت علی الکابی از عراق به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف برنده کشتی میان امیرجان جورایف از تاجیکستان و اولجاس سیرلیبای از قزاقستان می‌رود.

*نتایج نمایندگان کشورمان در پنج وزن اول این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز در دیدار نخست با توجه به سر وزن نرسیدن جین هیوک کیم از کره جنوبی دستش به عنوان فرد پیروز بالا رفت. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۸ بر صفر داواباندی مونخ اردن از مغولستان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه سه بر یک مغلوب الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان شد و شانس حضور در فینال و کسب مدال طلا را از دست داد. وی در دیدار رده‌بندی اسلام جان عزیزاف از تاجیکستان را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد. در این وزن ۱۰ نفر حضور داشتند.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر مقابل اورماتبک آماتوف از قرقیزستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر ۷ از سد المورات تاسمرادوف دارنده مدال نقره و برنز جهان و برنز المپیک از ازبکستان گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۸ بر ۵ مقابل هان جائه چانگ از کره جنوبی را شکست داد و فینالیست شد، اما در این دیدار مقابل سلطان آسیتولی از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۳ و ضربه فنی مغلوب شد و به مدال نقره رسيد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم که ۱۲ نفر شرکت کرده‌اند، پژمان پشتام در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر از سد کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان گذشت. وی با توجه به حضور نیافتن کشتی‌گیران عراقی و فلسطینی به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. پشتام در این مرحله با نتیجه ۷  بر ۷ از سد سینگ گورپریت دارنده مدال نقره آسیا از هند گذشت و فینالیست شد. حريف وی در ديدار فينال دالر رضازاده از تاجيكستان بود كه به روی تشک حاضر نشد و پشتام نيز صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل نورسلطان تورسینوف قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی دست یافت. وی در کشتی بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۰ بر چهار رستم آساکولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان از ازبکستان را شکست داد و فینالیست شد. علیزاده در این مرحله به مصاف آتابک عزیزبیکوف از قرقیزستان رفت و با نتیجه ۳ بر یک پیروز و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم که ۸ شرکت کننده دارد، علی‌اکبر یوسفی در دور نخست با نتیجه ۹ بر یک مورات رامانوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۴ بر ۵ مقابل سهراب فاتویف از ازبکستان به برتری دست یافت و گام به فینال گذاشت. یوسفی در گام پایانی هم مقابل علیمخان سیزدیکوف از قزاقستان قرار گرفت و با نتیجه ۵ بر یک پیروز شد تا سومین طلا را برای ایران کسب کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *