میکاییلی: از تماشای مسابقات انتخابی فرنگی‌کاران جوان لذت بردم

0:01 - 25 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۶۴۱۹
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان گفت: واقعاً از تماشای مسابقات انتخابی لذت بردم و بچه‌ها عالی بودند.

روح‌الله میکاییلی در گفت‌وگو با میزان درباره ارزیابی‌اش از عملکرد فرنگی‌کاران جوان در مسابقات انتخابی تیم ملی اظهار داشت: واقعاً از تماشای مسابقات لذت بردم و بچه‌ها عالی بودند. سطح کشتی‌ها هم بسیار خوب بود، هم نوجوانان خوب بودند و هم جوانان.

وی ادامه داد: باوجود تعطیلی اردو‌های تیم ملی و شرایط سخت برگزاری تمرینات، اما کشتی‌گیران آمادگی‌شان را حفظ کرده بودند، اما هر چه جلو‌تر می‌رفتیم نفراتی که تمرینات بهتری داشتند خودشان را نشان می‌دادند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان گفت: برگزاری این مسابقات توسط فدراسیون کشتی با توجه به شرایط کرونایی در سراسر کشور کار بسیار خوبی بود؛ از سوی دیگر مسئولان کردستان هم سنگ تمام گذاشتند. خیلی نگران بودیم مسابقات برگزار نشود، اما باید از اداره بهداشت، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و هیئت کشتی که سنگ تمام گذاشتند تشکر کنیم. با تمام این سختی‌ها بهترین میزبانی را داشتند و قابل تقدیر است.

میکاییلی درخصوص شگفتی‌های این مسابقات و شناخت چهره‌های جدید عنوان کرد: تعدادی از نفرات مطرح ما مانند بداغی، ساکی، میکاییلی و... شکست خوردند که نشان از انگیزه و آمادگی حریفانشان داشت. دست تمام مربیان درد نکند که در این شرایط سخت کشتی‌گیران را آماده نگه داشتند. تمام نفراتی که در این مسابقات شرکت کردند و روی سکو رفتند، نفراتی بودند که در این سال‌ها همواره در اردو‌های تیم ملی حضور داشته‌اند، اما در ٧٧ کیلو مهمدی کشتی‌های خوبی گرفت، اسماعیلی هم در ۶٠ کیلو فوق‌العاده ظاهر شد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان درباره برنامه‌های آینده این تیم گفت: تصمیم داریم قبل از اردیبهشت ماه اردو‌ها را آغاز کنیم، اما این موضوع بستگی به تصمیم فدراسیون دارد. بعد از جلسه‌ای که با سوریان خواهیم داشت تصمیم نهایی اعلام می‌شود.

میکاییلی خاطر نشان کرد: اواخر تیرماه مسابقات آسیایی و مرداد ماه مسابقات جهانی را پیش رو داریم؛ شاید کشتی‌گیرانی را که زیاد وزن کم می‌کنند را نتوانیم به آسیایی ببریم، اما تلاش می‌کنیم بهترین نفرات را انتخاب کنیم. البته تورنمنت ترکیه را هم در پیش داریم که اگر فدراسیون موافقت کند برای محک جوانان تیمی را عازم این مسابقات خواهیم کرد. از سوی دیگر اگر جام تختی هم برگزار شود یک تیم هم در این مسابقات شرکت خواهیم داد تا به ارزیابی بهتری از داشته‌های خود برسیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *