رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ریزش مخاطبان «بی بی سی» به دلیل پوشش خبر مرگ «پرنس فیلیپ»

10:58 - 22 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۵۷۷۳
نحوه پوشش خبر مرگ «پرنس فیلیپ» توسط بی بی سی سبب نارضایتی گسترده و ریزش مخاطبان این شبکه خبری شده است.
شبکه خبری «بی بی سی» انگلیس، در پی مرگ «پرنس فیلیپ»، همسر «الیزابت دوم» و یکی از اعضای ارشد خانواده سلطنتی این کشور، با موجی از شکایت‌ها در مورد نحوه پوشش این خبر مواجه شده است.
 
به گزارش «گاردین»، لغو برخی از برنامه‌های تلویزیونی شبکه‌های «بی بی سی ۱» و «بی بی سی ۲» در روز جمعه و پخش مستقیم اتفاق‌های پس از مرگ «فیلیپ»، سبب شد تا شمار زیادی از بینندگان این شبکه تلویزیونی نارضایتی خود را اعلام کنند.
 
در پی این اتفاق، «بی بی سی» با حجم گسترده‌ای از شکایت مواجه و ناچار شد در وب سایت خود صفحه ویژه‌ای برای رسیدگی به شکایت‌ها ایجاد کند.
 
«بی بی سی» اعلام نکرد که تعداد شکایت‌های دریافتی چقدر بوده است؛ این شبکه خبری همچنین از هرگونه اظهارنظری در این مورد خودداری کرد.
 
اما کارکنان این شبکه خبری ادعا کردند که دلیل این پوشش گسترده خبری، انتقاد‌ها در مورد نحوه پوشش مرگ مادر الیزابت در سال ۲۰۰۲ بود که همچنان این شبکه خبری را تحت تاثیر قرار داده است.
 
افراد ناراضی از این شبکه خبری می‌گویند که «بی بی سی»، احترامی برای مخاطبان خود قائل نشده است؛ آنها می‎گویند مرگ یک مرد ۹۹ ساله غیرمنتظره و تکان دهنده نیست.
براساس بررسی‌های انجام شده توسط پایگاه «ددلاین»، تماشای برنامه‌های «بی بی سی ۱»، نسبت به هفته قبل ۶ درصد کاهش یافته است.
 
وضعیت برای «بی بی سی ۲» هم فاجعه بار بود و این شبکه دو سوم مخاطبانش را از دست داد.
 
ایستگاه‌های رادیویی «بی بی سی» نیز وضعیت مشابهی داشتند.
 
«گاردین» همچنین از اختلاف میان دولت انگلیس و «بی بی سی» بر سر بودجه خبر می‏‎دهد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *