نقش موثر پزشکی قانونی در رسیدگی به پرونده‌های قضایی

۰۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۰:۰۸
کد خبر: ۷۱۵۱۰
دسته بندی‌: مجله حقوقی ، عمومی
خبرگزاری میزان - عدالتخواه گفت: اگر پزشكي قانوني از دستگاه قضا حذف شود شايد نتوان به درستي در پرونده هاي قضاوت كرد به ويژه پرونده هايي كه موضوع آن صدمات جسمي و يا تعيين نسب است.
به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کل کشور، محمدرضا عدالتخواه رييس كل دادگستري استان کرمانشاه در مراسم معارفه مدیرکل پزشکی قانونی این استان با تأكيد بر اهميت پزشكي قانوني در صدور احكام قضايي گفت: اگر پزشكي قانوني از دستگاه قضا حذف شود شايد نتوان به درستي در پرونده هاي قضاوت كرد به ويژه پرونده هايي كه موضوع آن صدمات جسمي و يا تعيين نسب است.

وي با بیان اينكه حسن خلق و مديريت قوي ويژگي اصلي دكتر سالاري است،‌ اظهار داشت: در استان كرمانشاه بين مجموعه دستگاه قضا و پزشكي قانوني رابطه بسيار خوبي وجود دارد كه اميدواريم در دوره مديريت جديد اين تعامل ادامه يابد.

رييس كل دادگستري استان با انتقاد از ديده نشدن دشواري‌هاي كار پزشكي قانوني در كشور، يادآور شد: پزشكان قانوني كار بسيار سختي را بر عهده دارند و در سالن‌هاي تشريح با اجسادي مواجه مي شوند كه بايد علت مرگ آنان را مشخص كنند در حالي كه دريافتي آنان در مقابل اين خدمات بسيار ناچيز است.

وي همچنين به نقش مهم پزشكي قانوني در تدوين قانون جديد مجازات اسلامي و حضور مستمر و تأثيرگذار آن در سيستم قضايي و ساير بخش‌هاي علمي و پزشكي كشور اشاره كرد.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *