سئول: کره جنوبی و ایران درباره دارایی‌های بلوکه شده گفت‎وگو کردند

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱:۴۶
کد خبر: ۷۱۰۶۸۷
وزارت خارجه آمریکا می‎گوید سئول و تهران نشستی مجازی را برای گفت‎وگو درباره گسترش تعاملات بشردوستانه با استفاده از دارایی‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی برگزار کردند.

- وزارت خارجه کره جنوبی با انتشار بیانیه‌ای از نشست مجازی این کشور با ایران درباره گسترش تعاملات بشردوستانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «یونهاپ»، سئول و تهران در این نشست که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، درباره استفاده از دارایی‌های مسدود شده ایران در این کشور برای توسعه مراودات بشردوستانه رایزنی کردند.

نشست این کارگروه، که نهمین نشست از همین نوع به شمار می‌رود، در پی خودداری آمریکا از آزاد کردن دارایی‌های مسدود شده ایران در کره جنوبی برگزار می‌شود.

۲ طرف در این نشست درباره روش‌های توسعه مراودات بشردوستانه مانند دارو، تجهیزات پزشکی، آمبولانس و دشواری‌های موجود بر سر راه توسعه چنین مراوداتی گفت وگو کرده اند.

«آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا، اخیرا گزارش‌های مبنی بر ارسال یک میلیارد دلار از طرف دولت کره جنوبی به ایران را رد کرد.

«بلینکن» در پاسخ به سوال نماینده جمهوریخواه فلوریدا در مورد گزارش‌هایی مبنی بر اینکه قرار است بخشی از اموال بلوکه شده ایران در کره جنوبی آزاد شود، گفت «این گزارش نادرست است؛ تا زمانی که ایران به طور کامل به تعهداتش بازنگردد هیچ منابعی را دریافت نخواهند کرد و گزارشی که به آن اشاره شده نادرست است.»

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *