كاهش ۵۵ تا ۵ درصدی جرايم مهم و خشن در ۱۰ ماهه سال جاری

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵:۵۰
کد خبر: ۷۰۱۹۶۹
رئیس مرکز فوریت های امنیتی، اطلاعات و اخبار وزارت کشور اعلام کرد که جرايم مهم و خشن در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۵ تا ۵ درصد کاهش یافته است.

-طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، صیدال فعال با تشریح اینکه در نتیجه اقدامات انجام گرفته از سوی دستگاه‌های ذی ربط، جرایم خشن در کشور کاهش یافته است؛ گفت: با تلاش‌های شبانه روزی دستگاه‌های ذیربط در حوزه‌های امنیتی و انتظامی، امروز احساس ناامنی در کشور پایین آمده و اصولاً راهبرد و هدف گذاری نهاد‌های مسئول در جهت حل دغدغه‌ها و ناهنجاری‌های جامعه از جمله سرقت استوار است.

رئیس مرکز فوریت‌های امنیتی، اطلاعات و اخبار معاونت امنیتی انتظامی وزارت کشور، با اشاره به این که در حال حاضر آمار بسیاری از جرایم، بخصوص جرایم مهمه و خشن کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: ایجاد فضای امن در جامعه ناشی از درک صحیح مردم و اقدامات موثر نیروی انتظامی با مجرمان است.

فعال تصریح کرد: در این میان آمار‌های وقوعی جرایم از کاهش تعداد جرایم رایانه ای، اقدامات ضد امنیتی، تجمعات غیرمجاز، جرایم جنسی، کلاهبرداری، جعل و کلاهبرداری، جرایم مالی و اقتصادی و فرار از منزل، همگی از کاهش ۵۵ تا ۵ درصد حکایت دارد.

فعال در خصوص جرایم آزار دهنده عمومی هم گفت: برخورد با این نوع جرایم به دلیل خدشه دار نمودن افکار عمومی اهمیت بیشتری داشته که ضمن رعایت حریم شهروندی و حقوق قانونی متهمین، اقدامات در خور توجهی از سوی مراجع انتظامی و امنیتی صورت گرفته است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *