نمی‌توان به غربی‌ها در لغو تحریم‌ها دل بست

۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۰:۰۱
کد خبر: ۶۸۶۹۱۸
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نگاه برخی افراد در داخل کشور جهت لغو تحریم‌ها به غربی‌ها، گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری به عنوان یک راهبرد مهم پیش روی ما قرار دارد، نمی‌توان به غربی‌ها در لغو تحریم‌ها دل بست.
امیر سرتیپ «محمدحسن نامی» در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان برگزار کننده اولین سالگرد شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی عزیز بر لزوم خُنثی‌سازی تحریم‌ها، گفت: مقام معظم رهبری یک نعمت الهی برای ملت ایران و حتی مسلمانان جهان است و باید به نحو احسن از بیانات و تأکیدات ارزشمند فرماندهی معظم کل قوا در زمینه‌های مختلف بهره‌برداری کنیم.
 
نا امنی‌هاب غرب آسیا،حاصل  نقش آفرینی استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل 
رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران افزود: علی رغم آشوب و نا امنی‌ها حاصل از نقش آفرینی استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل در جهان و به ویژه غرب آسیا، نظام جمهوری اسلامی ایران در کمال امنیت و اقتدار قرار دارد و همه متخصصین نظامی جهان، روی این مهم نظر واحد دارند که جمهوری اسلامی ایران، امنیت خاص خود را دارد.
 
وی با اشاره به نگاه برخی افراد در داخل کشور جهت لغو تحریم‌ها به غربی‌ها، اضافه کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری به عنوان یک راهبرد مهم پیش روی ما قرار دارد، نمی‌توان به غربی‌ها در لغو تحریم‌ها دل بست، باید برای رفع تحریم‌ها به داشته‌های داخلی توجه کنیم، داشته‌هایی که در قالب ظرفیت‌های ارزشی در داخل کشور کم نیست.
 
رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران به شکل گیری قلمرو‌های ژئوپولتیکی در جنگ سرد براساس قدرت نظامی، اشاره و تصریح کرد: این قلمرو‌ها با پایان جنگ سخت بر اساس قدرت اقتصادی شکل می‌گیرد، تدبیر فرمانده معظم کل قوا در تقویت قلمرو ژئوپولتیکی اقتصادی کشور از سال ۱۹۹۱ با اهمیت این موضوع، محورنامگذاری شعار سال، بیانات و صحبت‌های خود در هدایت دولت مردان به سمت رونق اقتصاد کشور و حل مشکلات اقتصادی مردم، اقتصاد قرار دادند.
 
باید در جهت خنثی سازی تحریم‌ها روی این توانمندی‌ها تمرکز کرد
نامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان برگزار کننده اولین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی عزیزو تأکید فرمانده معظم کل قوا بر لزوم نگاه ویژه به خنثی سازی تحریم‌ها، اضافه کرد: بهره‌برداری از ظرفیت‌های نیرو‌های متخصص و توامندی‌های علمی داخلی، می‌توانیم در مسیر خنثی‌سازی تحریم‌ها همانند حوزه صنعت دفاعی گام برداریم، انهدام هواپیمای مدرن بدون سر نشسین رژیم آمریکا نشان می‌دهد که فناوری و علم در داخل کشور وجود دارد، فقط باید در جهت خنثی سازی تحریم‌ها روی این توانمندی‌ها تمرکز کرد.

رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برخی موانع در تحقق اهداف اقتصادی کشور از موانع پیش روی خنثی‌سازی تحریم‌ها، تصریح کرد: سالانه بر اساس آمار بانک مرکزی چهار تا پنج میلیارد دلار نهاد‌های دامی وارد کردیم، این نهاد‌ها مگر چیزی جز ذرت، جو و کُنجاله‌هاست، آیا امکان تولید آن در داخل وجود ندارد.
 
تحریم‌ها را می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی خنثی کرد
نامی اظهار داشت: در مجموع تحریم‌ها را می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی خنثی کرد، می‌توان با وجود منابع سرشار خدادادی که در داخل کشور وجود دارد، خوکفا شویم و تحریم‌ها را خُنثی کنیم.
 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *