چگونه بازیگر شویم (۲۳۵) /بازیگر برای اجرای صحنه‌های سخت چگونه آماده می‌شود؟

18:45 - 30 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۶۱۶۱
بازیگری یکی از مشاغل محبوب در سطح جهان محسوب می‌شود، بازیگری فارغ از شهرت و ثروتی که ممکن است برای فرد بازیگر به همراه داشته باشد، جهانی است که می‌توان در آن ایفای نقش در قالب شخصیت‌های مختلف را تجربه کرد.

- بازیگری یکی از مشاغل محبوب در سطح جهان محسوب می‌شود، بازیگری فارغ از شهرت و ثروتی که ممکن است برای فرد بازیگر به همراه داشته باشد، جهانی است که می‌توان در آن ایفای نقش در قالب شخصیت‌های مختلف را تجربه کرد.

در این بین اکثریت مواقع بازیگری به عنوان یکی از مشاغل سخت جهان محسوب می‌شود، شاید از دور برای بسیاری اینکه بازیگری اتفاقی سخت باشد، قابل لمس نباشد اما اگر به صورت اصولی و به مفهوم واقعی به بازیگری نگاه کنیم، این هنر به واقع به تمرین، مطالعه، شهود و مطالعات فراوانی نیازمند است.

https://www.mizanonline.com/fileshttps://www.mizan.news/news/1395/5/11/695082_175.jpg

***آمادگی بازیگر برای اجرای صحنه‌های سخت چگونه است؟

بعد از تمرین بدن، ما وارد تمرین‌های آماده سازی و کار بداهه می‌شویم. تمرینات بازیگری تئاتر از جمله تمرین‌هایی برای حفظ تمرکز و توجه بازیگران ترجیحا در یک محیط گروهی.

این فعالیت‌ها با وجود اینکه عنصر اساسی آموزش بازیگری هستند، ممکن است در ابتدا حرکات غیر معمول و فریاد‌های بی هدف به نظر برسند، اما در طول اجرای آن‌ها شما مهارت‌های اجرایی اولیه مانند زندگی در لحظه و نگه داشتن تماس چشمی با بازیگر رو به رو  را آموزش میبینید.

https://www.mizanonline.com/fileshttps://www.mizan.news/news/1395/12/3/1014661_289.jpg

نهایتا، با گذراندن دوره‌های بازیگری بیشتری که در آن حضور دارید و پیشرفته‌تر خواهید شد، شما به مرور در تک پلان ها، صحنه‌های کوتاه و شاید حتی برای اجرای کامل انتخاب خواهید شد و در همین اجرا‌ها باید تلاش کنید که تجربه خود را برای رسیدن به بازی‌های جدی و حرفه‌ای بلا ببرید.

بهترین معلم تجربیات دنیای واقعی است و آموزش بازیگری زمانی هدفمند است که تجربی هم باشد تا به شما کمک کند آنچه را که لازم دارید از این تجربیات به دست آورید.

https://www.mizanonline.com/fileshttps://www.mizan.news/news/1398/9/21/2384534_234.jpg

در این موارد گروه و معلم آن‌ها انواع صحنه‌ها برای نمایش‌ها، تلویزیون و فیلم را بررسی می‌کنند. به طور معمول، معلم مطالب را به شما می‌دهد، افرادی که روی آن کار می‌کنند مطالب را می‌خوانند، آن را مسدود می‌کنند، تمرین می‌کنند، آنرا عمل می‌کنند و بعنوان یک صحنه بازیگری تمام شده ارائه می‌دهند.


برچسب ها: تئاتر تئاتر شهر

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *