کرونا در آمریکا؛ ابتلای بیش از یک میلیون کودک، بیمارستان‎ها در وضعیت هشدار

21:15 - 30 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۳۴۳
شیوع کرونا در ایالت‌های آمریکا در طول ۲ هفته اخیر وضعیت انفجاری به خود گرفته و این کشور را با بحران‌های بسیاری مواجه کرده است.

شمار مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا به بیش از ۱۱ میلیون نفر رسیده و تنها در طول یک هفته، یک میلیون نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

علاوه بر این طی روز‌های اخیر، به طور میانگین در هر شبانه روز آزمایش کرونای ۱۵۰ هزار نفر مثبت اعلام شده است.

بحران کرونا در آمریکا طی روز‌های اخیر بسیاری از مقامات دولت فدرال و مقامات ایالتی را به واکنش واداشته است؛ بسیاری از ایالت‌ها در حال اتخاذ تدابیر محدود کننده شدیدتر برای مهار ویروس کرونا هستند.

در همین حال «آنتونی فائوچی»، رییس مرکز مبارزه با بیماری‌های عفونی، می‌گوید که همچنان پوشش ماسک و فاصله گذاری اجتماعی برای مهار ویروس کرونا ضروری است.

در حال حاضر کالیفرنیا و تگزاس در میان ایالت‌های آمریکا با وضعیت بحرانی و شویوع گسترده کرونا مواجه هستند؛ بر اساس گزارش پایگاه شبکه «سی ان بی سی»، اکنون تقریبا تمامی شهر‌های ایالت کالیفرنیا یعنی ۹۴ درصد از تمامی جمعیت این ایالت در قرنطینه سراسری قرار دارد.

«سی ان بی سی» می‌گوید که ۴۱ شهر در این ایالت اکنون تحت قرنطینه سراسری قرار گرفته اند.

در همین حال آمار منتشر شده نشان می‌دهد که بیش از یک میلیون نفر از مجموع ۱۱ میلیون مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا را کودکان تشکیل می‌دهند.

«آکادمی داده‌های اطفال آمریکا» و «انجمن بیمارستان‌های کودکان»، گزارش دادند که تاکنون آزمایش کرونای یک میلیون کودک آمریکایی مثبت اعلام شده است.

رییس آکادمی داده‌های کودکان آمریکایی آمار منتشر شده را بسیار فاجعه بار و غم انگیز توصیف کرده است.

«سی ان بی سی» همچنین در بخشی از گزارش خود می‌گوید که از ابتدای ماه نوامبر تاکنون (۱۶ روز اخیر) ۲ میلیون نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلاش شده اند و شمار افرادی که بر اثر بیماری کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند به ۷۰ هزار نفر می‌رسد.

پایگاه این شبکه می‌نویسد که با افزایش بستری شدن بیماران کرونایی، ظرفیت بیمارستان‌ها در آستانه تکمیل شدن قرار دارند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در برخی از ایالت‌ها و شهر‌ها مانند مینه سوتا، ظرفیت بیمارستان‌ها تا حد هشدار دهنده‌ای پر شده است.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *