روسیه: انتخابات آمریکا بر شورای امنیت تاثیری ندارد

14:00 - 27 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۱۶۱
واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که نتایج انتخابات آمریکا بر کار شورای امنیت سازمان ملل تاثیری ندارد.

– نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در گفت‌وگو با خبرگزاری روسیا سگودنیا اظهار کرد: نه فقط ایالات متحده آمریکا بلکه همه کسانی که در اینجا (آمریکا) زندگی می‌کنند در انتظار اعلام نتایج انتخابات هستند.

وی افزود: ما شاهد هستیم که رقابت سختی (در آمریکا) جریان دارد. برخی طرف دیگر را برنده می‌دانند.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل تصریح کرد، بسیاری از سیاستمداران اروپایی به دلیل این که دونالد ترامپ به عقیده آنها پیوندهای محکم سراسری آتلانتیک (اروپا و آمریکای شمالی) را از بین می‌برد در انتظار تحولات هستند.

ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا که تنها دو ماه از ادامه ریاست جمهوری‌اش باقی مانده پس از شکست در انتخابات در مورد اشکالات شمارش آرا حرف‌هایی زده و اتهاماتی را در مورد وجود تقلب در انتخابات بر زبان رانده است. این در حالی است که تلاش‌های حقوقی و شکایات ترامپ راه به جایی نبرده و رسانه‌های آمریکایی با اعلام کسب ۳۰۶ رای الکترال از سوی بایدن در مقابل ۲۳۲ رای الکترال ترامپ عملا مهر بطلان بر این تلاش‌های کمپین ترامپ زده اند. علاوه بر این، در روزهای گذشته بسیاری از رهبران سیاسی جهان و حتی برخی از جمهوریخواهان، پیام‌های تبریک خود را برای بایدن ارسال کرده‌اند.

با این حال، وی همچنان بر ادعای خود مبنی بر پیروزی در این انتخابات و وقوع تقلب‌ گسترده در جریان شمارش آرا اصرار دارد.

/انتهای پیام/

ایرناارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *