رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

عضو پارلمان عراق: تصمیم اخراج نظامیان خارجی از عراق قطعی است

20:50 - 24 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۴۴۴۳
یکی از اعضای پارلمان عراق با تاکید بر اینکه تصمیم اخراج نظامیان خارجی متاثر از نام رئیس جمهور آمریکا نیست، گفت: تصمیم اخراج نظامیان خارجی از عراق قطعی است.

– طبق گزارش پایگاه خبری المعلومه، الرکابی با تاکید بر اینکه اخراج نظامیان آمریکایی از عراق برای دولت بغداد لازم الاجراست، گفت: این موضوعی است که چه با روی کار آمدن نامزد دموکرات و چه جمهوری‌خواه در دولت بعدی آمریکا، باید اجرا شود.

عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق با بیان اینکه تصمیم اخراج نیرو‌های آمریکایی از عراق قطعی است، ادامه داد: در مورد این قضیه تنها موضوع زمان مطرح است.

وی در این راستا افزود: مسئولیت اجرای این موضع برعهده دولت است؛ اما امکان لغو این تصمیم نیز وجود ندارد و از سوی پارلمان عراق یکسره و قطعی شده است.

الرکابی ادامه داد: دولت عراق باید با هماهنگی کاخ سفید فارغ از نام رییس جمهور آتی آمریکا چه رییس جمهور فعلی و چه جو بایدن برای تعیین جدول زمانی خروج نیرو‌های آمریکایی اقدام کند.

وی با بیا این که تصمیم اخراج این نیرو‌ها برگشت ناپذیر است، اظهار کرد: ما آن را یک موضوع بسیار مهم می‌دانیم که نمایانگر یک دیدگاه ملی است که پشتوانه آن، مواضع یک ملت در مخالفت با حضور نظامیان خارجی در کشورشان محسوب می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *