شگفتا که تفکر به اصطلاح مدرن غربی، تمسخر آشکار باور‌های مقدس را آزادی اندیشه نام می‌نهد

۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹:۲۷
کد خبر: ۶۷۰۷۱۵
جامعه روحانیت مبارز در بیانیه ای تاکید کرد: شگفتا که تفکر به اصطلاح مدرن غربی، تمسخر آشکار باور‌های مقدس را آزادی اندیشه نام می‌نهد و بر این تناقض بزرگ چشم می‌پوشد.
- جامعه روحانیت مبارز در بیانیه ای ضمن تبریک هفته وحدت،از اقدام موهن و رذیلانه رئیس جمهور فرانسه در حمایت از نشریه توهین کننده به ساحت مقدس پیامبر رحمت اعلام انزجار کرد. 
 
بسم الله الرحمن الرحیم
یُریدُ اللَّهُ أَنْ یُحِقَّ الْحَقَّ بِکَلِماتِهِ وَ یَقْطَعَ دابِرَ الْکافِرِینَ لِیُحِقَّ الْحَقَّ وَ یُبْطِلَ الْباطِلَ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُجْرِمُونَ

میلاد مسعود پیامبر خوبی ها، دوستدار کرامت انسان، پرچمدار معنا و اخلاق و رحمت عالمیان، حضرت محمد مصطفی (ص) و نواده گرامی اش، جامع علم و عمل، حضرت امام جعفر صادق (ع) بر همه مؤمنان و مسلمانان بویژه بر هموطنان عزیز مبارک باد.
 
آفرین خدا بر جان پاک آن «اسوه حسنه» و آن اسطوره «لقد مَنّ الله علی المؤمنین» که مسیر تاریخ بشری را از تاریکی به روشنی آورد و نور وجود نازنینش ماه مجلس عالمیان شد.

افسوس که شیرینیِ این تبریک و تجلیل با تلخیِ توهین به آن عزیز خدا و محبّانش همراه شد. توهین چندباره منادیان آزادی بیان و صاحبان ذهن‌های بیمار و قلم‌های تباه به مقدسات صد‌ها ملیون مسلمان، نشان داد که اسلام ستیزیِ این مبلّغان زشتی و نیز سیاسیون بی خردِ مدافع آنان، ریشه در انسان ستیزیِ جاهلیت مدرن دارد.
 
شگفتا که تفکر به اصطلاح مدرن غربی، تمسخر آشکار باور‌های مقدس را آزادی اندیشه نام می‌نهد و بر این تناقض بزرگ چشم می‌پوشد.
 
این یاوه‌های قبیح، در هیچ جای تاریخ، نتوانسته است گردی بر دامن کبریایی پیامبر گرامی اسلام (ص) بنشاند، اما طبل رسوایی کسانی که از دروغ و فریب و تزویر مایه می‌گیرند را به صدا در آورده است. بدفهمی و نافهمیِ مفاهیمی، چون آزادی، انسان، حق و فرهنگ، وقتی با خبث طینت همراه شود، ثمره‌ای جز این نخواهد داشت که این چنین دل و جان مسلمانان بلکه همه موحدان و غیرتمندان را بیازارد.

خیل مسلمانان آگاه و دلیر و صاحب منصبان دینمدار و صاحب نظران بابصیرتی که، با فریاد و با قلم، به این خباثت و پلیدی اعتراض کردند، ضمن عرض ارادت و اشتیاق خود به محضر آسمانی رسول اکرم (ص)، نفرت بی پایان خود از کوردلی و تفسیر‌های انحرافی و جعلی از اسلام عزیز را نیز اعلام کردند.
 
جامعه روحانیت مبارز نیز، گام در گام امت انقلابیِ ایران اسلامی و همه مسلمانان حقجو، این بی شرمی و نفرت پراکنی و انسان ستیزی را محکوم کرده و همه آزاداندیشان و فرهیختگان جهان را به مطالعه عمیق آیین صلح پرور و انسان ساز اسلام دعوت می‌کند.
 
ملت مسلمان ایران و همه حق خواهان نیک می‌دانند که پرونده سیاه نابکاران غربی، بخصوص سردمداران جنایتکار فرانسوی، از این لکه‌های ننگ فراوان داشته و دارد، اما در این میان، حق و اجر رسالت نبوی، که هر آزاده‌ای خود را موظف به گزاردن آن می‌داند،
 
همانا تبعیت هوشمندانه و دفاع جانانه از سنت نبوی و قرارگرفتن در مسیر نور هدایت الهی است: قل ما اسئلکم علیه مِن اجر الّا مَن شاء ان یتّخذ الی ربّه سَبیلا. توهین به پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) و دفاع سیاست بازانه و فریبکارانه رئیس جمهور ابله فرانسه، توهین به آزادی و انسان و سعی در بی فروغ کردن نور خداست که، بی تردید، زمینه ساز افول اندیشه ضد حقوق بشری غربی است: یُریدونَ لِیُطْفِئُوا نورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورهِ ولَو کَرِهَ الْکَافِرُون.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *