بلایی که شکارچیان بر سر بز کوهی بندرلنگه آوردند+فیلم و عکس

۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۶:۲۹
کد خبر: ۶۶۹۷۳۷
شکارچیان در ارتفاعات بندر لنگه یک بز کوهی را هدف سلاح ساچمه‌زنی قرار دادند اما از آنجا که حیوان پس از اصابت گلوله از ارتفاع سقوط کرد شکارچیان نتوانستند به آن دسترسی پیدا کنند. فعالان محیط زیست بندر لنگه پس از مشاهده این بز گرفتار، برای نجاتش سنگ تمام گذاشتند.

- فعالان محیط زیست بندرلنگه برای نجات بزی که توسط شکارچیان به شدت مجروح شده بود سنگ تمام گذاشتند.

محمد پیروزی، فعال محیط زیست استان هرمزگان در این باره به میزان گفت: روز ۲۷ مهر بود که در کوه‌های مرز بین بندرلنگه و بستک با بزی زخمی مواجه شدم که بین صخره‌ها گرفتار شده بود اما چون همراهی نداشتم نتوانستم کمکی به حیوان کنم. روز بعد با کمک دوستانم این بز مجروح را به منظور درمان پایین آوردیم.

۱

وی افزود: این بز که در پی شلیک سلاح ساچمه‌زنی از ناحیه سر، گردن و سینه دچار جراحت شده و از ارتفاع، سقوط کرده بود  را با شاخ حیوان شکسته، چشم زخمی و دهانی پر از کرم به کلینیک دامپزشکی منتقل کردیم. 

پیروزی ادامه داد: اداره محیط زیست بستک برای نگهداری و درمان حیوان کمکی به ما نکرد و خودمان مسئولیت نگهداری و درمان این بز را که روزانه دستکم۳۰۰هزار تومان هزینه دارد متقبل شدیم. در کلینیک دامپزشکی، این بز تحت درمان با پنی‌سیلین قرار گرفت و مشکلاتش تا حد قابل قبولی رفع شد اما نمی‌توانست روی پاهایش بایستد.

این فعال محیط زیست تصریح کرد: پس اصرار زیاد به مسئولان بیمارستان جناح در بستک، موفق شدیم در این بیمارستان یک عکس رادیوگراف از حیوان بگیریم که نشان می‌داد استخوان ران از محل اتصال به لگن دچار شکستگی شده و شکل طبیعی خود را کاملا از دست داده است.

۱

 

وی افزود: مسئولان محیط زیست هرمزگان در پاسخ به درخواست ما برای انجام عمل جراحی روی پای این بز گفتند ما هیچ امکاناتی برای درمان و نگهداری حیوان ندارند. در سطح استان هم مرکزی که عمل جراحی را متقبل شود پیدا نکردیم. نزدیکترین مرکزی که امکان عمل جراحی این بز را داشت دانشکده دامپزشکی شیراز بود که هماهنگی‌های لازم را برای انتقال حیوان به این دانشکده انجام داده‌ایم و بناست فردا حیوان در این دانشکده مورد معاینه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه احتمال شکستگی دست این بز هم وجود دارد گفت: در بیمارستان فقط اجازه دادند یک عکس رادیوگرافی بگیریم. اما با توجه به اینکه حیوان توانایی ایستادن ندارد احتمال شکستگی‌های دیگر در بدنش هم وجود دارد.

در ادامه فیلمی از وضعیت این بز کوهی را مشاهده می‌کنید:

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/2826430_274.mp4']

انتهای خبر/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *