ترامپ هیچ برنامه‌ای برای خروج کامل از افغانستان ندارد

۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵:۰۱
کد خبر: ۶۶۸۷۳۳
رسانه صهیونیستی نوشت که با وجود وعده انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا برای پایان دادن به "جنگ‌های بی‌پایان"، دونالد ترامپ هیچ برنامه‌ای برای خروج کامل از افغانستان ندارد.

- درحالیکه دونالد ترامپ برای پیروزی در انتخابات نوامبر کار دشواری را در پیش دارد و تبلیغات انتخاباتی را نیز تشدید کرده است، رسانه رژیم صهیونیستی «هاآرتص» در مطلبی نوشت که رئیس‌جمهور آمریکا برنامه‌ای برای خروج کامل از افغانستان ندارد.

در این مطلب آمده است که وقتی ترامپ به کاخ سفید آمد شمار نیروها در افغانستان حدود 8400 نظامی بود، اما طی یک سال سطح نیروها به 15هزار نفر افزایش یافت.

هاآرتص افزود: ترامپ با نگاهی به انتخابات فشار را برای آوردن نیروها به خانه تسریع کرد و اظهار داشت که ممکن است تا پایان سال همه نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج شوند.

مطلب می‌افزاید: مقامات پنتاگون می‌گویند که شمار نیروها در افغانستان در نوامبر به 4500 نفر کاهش می‌یابد اما تأکید می‌کنند که هیچ برنامه‌ای برای بازگرداندن همه نیروها از افغانستان تا پایان سال وجود ندارد.

مقامات آمریکایی می‌گویند که در حال حاضر هیچ برنامه تأییدشده‌ای برای کاهش نیروها به 2500 نفر تا اوایل سال آینده وجود ندارد.

ترامپ در حالی از خروج کامل نیروها از افغانستان تا کریسمس می‌گوید که کارشناسان تحقق این وعده را بعید می‌دانند، زیرا رئیس‌جمهور آمریکا عملاً تا 3 نوامبر درگیر مسائل انتخاباتی است و خروج نیروها - چیزی که در 4 سال گذشته انجام نداده - در این بازه زمانی حدوداً یک و نیم ماهه محتمل نیست.

تسنیم


برچسب ها: افغانستان ترامپ

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *