رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

اشرف غنی: حملات طالبان موفقیت روند صلح را خدشه‌دار می‌کند

14:20 - 29 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۶۷۴۱
رئیس جمهور افغانستان تاکید کرد که حملات طالبان موفقیت صلح را خدشه‌دار کرده است و ادامه خشونت‌ها نیز این روند را با چالش‌های جدی روبرو می‌کند.

- «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در بیانیه‌ای گفت که حملات طالبان بیانگر رویکرد جنگ‌طلبانه این گروه است که امیدها برای پایان جنگ و موفقیت روند صلح را خدشه‌دار می‌کند.

وی افزود: ادامه حملات و خشونت‌های طالبان، تلاش های صلح که از سوی دولت افغانستان و متحدان بین‌المللی آن به پیش برده می‌شود را با چالش‌های جدی روبرو خواهد کرد.

غنی در ادامه نیز بار دیگر از طالبان خواست تا درخواست دولت افغانستان برای آتش‌بس را بپذیرد و فرصت بوجود آمده برای صلح را ضایع نکند.

درگیری‌های نیروهای امنیتی افغان و طالبان در حالی در بیش از 20 ولایت افغانستان جریان دارد که تیم‌های مذاکره کننده دو طرف با گذشت بیش از یک ماه از آغاز مذاکرات هنوز درباره کارشیوه گفت‌وگوها نیز موافقت نکرده‌اند.

براساس گزارش‌ها اختلافات اصلی دو طرف درباره پافشاری طالبان بر مبنا قرار گرفتن فقه حنفی و نیز توافقنامه قطر در مذاکرات بین‌الافغانی است و دولت نیز با هر دو موضوع مخالف بوده و گزینه‌های جایگزینی را نیز پیشنهاد کرده است.

«نادر نادری» سخنگوی تیم مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان در قطر نیز اخیراً گفت که اگر حملات این گروه ادامه یابد ممکن است دولت افغانستان مجبور به تجدیدنظر درباره مذاکرات بین‌الافغانی شود.

تسنیمارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *