ضرورت توجه دولت به ۱۴ الی ۱۵ محور اصلاح ساختار بودجه

12:49 - 28 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۶۵۲۶
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس گفت: ۱۴ الی ۱۵ محور برای اصلاح ساختار بودجه از سوی مجلس و دولت تعیین شده و باید در ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ مورد توجه قرار بگیرد.
-  بابک نگاهداری در تشریح جزئیات یازدهمین نشست شورای هماهنگی مجلس شورای اسلامی با روسای کمیسیون‌های تخصصی که صبح امروز (دوشنبه ۲۸ مهر) از ساعت ۶ الی ۸ در کمیسیون تلفیق برگزار شد، گفت: اصلاح ساختار بودجه در دستور کار امروز این شورا قرار داشت.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اصلاح ساختار بودجه و اینکه دولت در بودجه سال ۹۸-۹۹ توفیقی برای این مهم بدست نیاورد، مجلس شورای اسلامی تاکید دارد بودجه ۱۴۰۰ با اصلاح ساختار ارائه شود.

وی ادامه داد: بر این اساس رییس مجلس شورای اسلامی مکاتبه‌ای با رییس جمهور داشته است؛ همچنین جلسات متعددی با سازمان برنامه و بودجه تشکل شد و نهایتا ۱۴ الی ۱۵ محور برای اصلاح ساختار بودجه مورد توافق قرار گرفته است.
نگاهداری افزود: در این نشست مجموعه اقدامات مرکز پژوهش‌های مجلس، دیوان محاسبات، کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اقتصادی بررسی و تاکید شد جمع بندی و تلفیق اقدامات این چهار حوزه صورت بگیرد و لایحه ۱۴۰۰ حتما با اصلاح ساختار ارائه شود.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین موضوع ساماندهی فراکسیون‌های مجلس نیز از دیگر دستور کار‌های این نشست بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تعدد و تکثر درخواست تشکیل فراکسیون‌ها در راستای جلوگیری از تداخل و موازی کاری فراکسیون‌ها و الگوی ساماندهی مکمل بودن فراکسیون‌ها از سوی نمایندگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نهایتا مقرر شد با انجام اصلاحات در آیین نامه داخلی و سقفی که برای عضویت در فراکسیون‌ها تعیین می‌شود، بتوانیم الگوی اثربخش از همکاری و تعامل خوب فراکسیون‌ها با کمیسیون‌ها در مجلس یازدهم داشته باشیم. 
 
 
انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *