واکنش روسیه به تهدید آمریکا برای تحریم فروشندگان سلاح به ایران

9:04 - 28 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۶۴۰۴
نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در واکنش به تهدید آمریکا مبنی بر تحریم شرکت‌ها در صورت مراودات تسلیحاتی با ایران گفت که تحریم‌های واشنگتن برای مسکو اهمیتی ندارد.

– «میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در پیامی توییتری به تهدید آمریکا درباره تحریم‌های ثانویه علیه ایران پاسخ داد.

«ریچارد گلدبرگ»، از اعضای سابق شورای امنیت ملی آمریکا، در پیامی توییتری مدعی شده است: «اگر یک شرکت دفاعی روسی و یا چینی برای فروش سلاح به ایران تلاش کند، این شرکت و تمامی نهاد‌های پشتیبان درگیر در یک نقل و انتقال (تسلیحات) با تحریم‌های ثانویه رو به رو می‌شوند.»

اولیانوف در پاسخ به این ادعا نوشت: «من گمان می‌کنم که همه تحریم‌های قابل تصور آمریکا علیه بخش دفاعی خود را داشته ایم. آیا واقعا فکر می‌کنید که تصمیم‌های آمریکا برای ما اهمیتی دارد؟ سیاست ما با عواملی دیگر و نه تهدید‌های شما هدایت می‌شود.»

پیش از این «سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر خارجه روسیه، نیز در واکنش به پایان تحریم تسلیحاتی کشورمان تاکید کرد که مسکو به همکاری نظامی با ایران ادامه خواهد داد.

تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران بر اساس توافق هسته‌ای و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت روز یکشنبه، ۲۷ مهر، به پایان رسید.

از چند ماه پیش و همزمان با نزدیک شدن به موعد پایان تحریم تسلیحاتی ایران، واشنگتن تمامی تلاش خود را برای تمدید این تحریم‌ها به کار بست، اما در نهایت این تلاش‌ها به شکست دیگری در برابر ایران و در عرصه بین المللی تبدیل شد.

شکست تحقیرآمیز و منزوی کننده آمریکا در شورای امنیت و در پی مخالفت ۱۳ عضو از ۱۵ عضو شورای امنیت با تمدید تحریم تسلیحاتی ایران که امروز منقضی شد، برگی دیگر از سیاست خارجی ضد ایرانی شکست خورده کابینه ترامپ است.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *