روزنامه پاکستانی: سیاست ترامپ در قبال ایران عاقلانه نیست

۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷:۰۱
کد خبر: ۶۶۶۳۸۹
روزنامه پاکستانی داون اتهامات ضدایرانی اخیر دونالد ترامپ و اعمال تحریم‌های جدید را رفتاری ناپسند دانست و نوشت: ترامپ برای خوشنودی دوستان منطقه‌ای خود به دنبال انزوای تهران است اما این هرگز عاقلانه‌ نیست.

- نشریه انگلیسی زبان داون چاپ اسلام‌آباد روز یکشنبه در سرمقاله خود با عنوان تحریم‌های بیشتر ایران افزود که با نزدیک شدن به موعد انتخابات آتی ریاست جمهوری در آمریکا، دولت فعلی این کشور درصدد تشدید تنش‌ها با جمهوری اسلامی ایران است که ظاهراً هدف آن تقویت پایگاه رای راستگرایان حامی ترامپ و همزمان خوشنودی دوستان خاورمیانه‌ای وی است.

در این سرمقاله آمده است: هفته‌های اخیر دولت ترامپ ۱۸ بانک ایرانی را تحریم‌ کرد و مطابق آن هر طرف خارجی که با این نهادها همکاری کند در حقیقت خشم آمریکایی‌ها را خریده است، اما هدف اصلی سیاست تحریمی آمریکا ضربه زدن به معیشت مردم ایران و تداوم ایجاد موانع در مسیر مبارزه ایرانی‌ها علیه ویروس کووید-۱۹ است.

روزنامه داون پاکستان افزود: آمریکایی‌ها با متهم‌ کردن ایران به حمایت از فعالیت‌های تروریستی و انجام فعالیت‌های هسته‌ای، تحریم‌ها را توجیه می‌کنند اما صریحاً مشخص است که این نه توجیه، بلکه بهانه‌ای ناپسند است.

به نوشته این روزنامه، لفاظی‌های آمریکا و ترامپ قانع کننده نیست خصوصاً زمانی که ما شاهد همراهی واشنگتن با آن دسته از متحدان این کشور هستیم که دارای سوابق نقض حقوق بشر می‌باشند.

این روزنامه انگلیسی زبان افزود: ناظران بین المللی تاکید دارند که تحریم‌های آمریکا کارشکنی در جنگ علیه کرونا است و همزمان تلاش‌های ایران را نیز به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

در این سرمقاله آمده است: ترامپ سیاست عاقلانه‌ای در قبال ایران ندارد و تهاجمی تر شدن رویکرد واشنگتن وضعیت منطقه را که از قبل دچار نابسامانی و عدم ثبات است، متشنج می‌کند.

روزنامه داون خطاب به میانه‌روها در آمریکا توصیه کرد که آنان باید جلوی لفاظی‌ها علیه ایران را بگیرند و ترامپ نیز به جای رویکرد زورمندانه مسیر دیپلماسی را در پیش گیرد، در غیر این صورت آمریکایی‌ها مسوول هرگونه اقدام جدید ایران برای کاهش تعهدات برجامی خواهند بود.

/انتهای پیام/

ایرنا


برچسب ها: پاکستان ترامپ

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *